fbpx
Сьогодні
Фото 21:22 23 Лют 2025

Український бал у Відні зібрав 11,5 тисячі євро на реабілітаційний центр в Тернопільській області

Фото: ukrainianball.at/2025

У столиці Австрії пройшов Український благодійний бал, на якому зібрали щонайменше 11,5 тис. євро для створення реабілітаційного центру для постраждалих від російської війни на Тернопільщині.

Про це інформує Укрінформ, передає Рубрика.

Як повідомила член правління Товариства української молоді в Австрії (ТУМА), співзасновниця Українського балу Лідія Акришора, за попередніми підрахунками, завдяки участі в лотереї гостей Українського благодійного балу вдалося зібрати 11 525 євро.

Фото: ukrainianball.at/2025

"Після остаточних калькуляцій буде оголошена фінальна сума, що буде спрямована на створення реабілітаційного центру "Відродження" для постраждалих від російської агресії в місті Бережани Тернопільської області", – зазначила Акришора.

Вона додала, що збір коштів триває і що усі охочі долучитися та взяти участь у благодійній лотереї, можуть це зробити онлайн на сайті Українського балу.

"Також у нелегкий час, коли Україна захищає цінності демократії та свободи, Український бал мав на меті привернути увагу до боротьби та збереження життів й популяризації української культури.

Як і всі попередні роки, організатори створили цікаве поєднання віденської класики та українського шарму", – додала Акришора.

Фото: ukrainianball.at/2025

Цьогоріч бал вже вдруге проходив у палаці Ферстель (Palais Ferstel) та кафе Централь (Café Central), які є відомими туристичними принадами австрійської столиці. За правилами віденських балів вечір відкривали дебютанти (пари хлопців та дівчат) полонезом та віденським вальсом.

Фото: ukrainianball.at/2025

На шостій річниці балу українська співачка та автор-виконавець Оксана Муха виконала наживо пісню "Де ти тепер" легенди української джазово-естрадної музики Квітки Цісик. Саме під цю романтичну мелодію дебютанти танцювали віденський вальс.

Фото: ukrainianball.at/2025

Дебютантки на паркеті в палаці Ферстель красувалися у сукнях ручної вишивки української дизайнерки Марії Шамедько.

При цьому кожна із суконь містила елементи ручної вишивки з різних регіонів України, що дало можливість гостям ознайомитися з багатством української вишивки у сучасній інтерпретації.

Фото: ukrainianball.at/2025

Прикрашали дебютанток аксесуари – тіари та браслети – від віденської дизайнерки Niely Hoetsch.

Відкривали 6-й Український благодійний бал оперні співаки Олена Лезер та Микола Губчук. Беззаперечною родзинкою програми став виступ віртуоза-скрипаля, фіналіста програми "Україна має талант" Олександра Божика. Також разом з Оксаною Мухою вони виконали композицію Черемшина, яка вже стала своєрідним символом Українського балу у класичному аранжуванні.

Фото: ukrainianball.at/2025

На балу публіку розважали своїми мелодіями вже добре знаний австрійський оркестр Ziehrer Hofball Orchester, який добре розуміється на бальних традиціях і не один раз супроводжував віденські бали, зокрема постійний оркестр Українського благодійного балу.

Одним із найчуттєвіших моментів вечора, що розчулив гостей до сліз та привернув увагу до російської війни, став танець українського ветерана Артема Мороза, який втратив обидві ноги у боях за Херсонщину, та хореографки Поліни Іщенко.

Фото: ukrainianball.at/2025

Як повідомлялось раніше, після п'ятирічної перерви у Відні знову пройде благодійний Український бал, покликаний більше розповісти про українську класичну культуру, але також зібрати кошти на реабілітаційний центр в Україні.

Довідка

5-й благодійний Український бал проходив у Відні 15 лютого 2020 року у палаці Ферстель та кафе Централь. Щороку зібрані під час благодійної лотереї кошти направлялися на потреби двох дитячих будинків в Україні.

На п'ятому Українському балі вдалося зібрати понад 5 тис. євро, які були спрямовані на надання стипендій для обдарованих студентів з малозабезпечених сімей.

Нагадаємо, громадська організація "Жіноча Ліга" оголошує ініціативу для дівчат 14–17 років з усієї України. Проєкт "Girls Empowerment Academy 1.0" є шляхом до впевненості, лідерства та активної участі в житті громади, де кожна може стати рушієм позитивних змін.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: