Фото: t.me/ermaka2022
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал президента Володимира Зеленського та на голову Офісу президента Андрія Єрмака в Telegram.
"Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції", – написав президент.
За словами Зеленського, укриття свого часу було побудовано тими, хто бажає безпеки для людей:
Водночас росія залишається єдиною країною у світі, яка здатна атакувати такі об'єкти, окуповувати територію атомних станцій й не рахуватись із наслідками.
Президент додав, що пожежу внаслідок атаки дрона вже було ліквідовано.
На даний час радіаційний фон не підвищувався, однак ситуація продовжує перебувати під контролем. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві.
Фото: navigation
"Росія щоночі здійснює такі атаки проти української інфраструктури й наших міст. Росія продовжує збільшувати свою армію. Росія не змінює своєї божевільної антилюдської державної риторики.
І це означає, що Путін (Володимир Путін, диктатор Росії, – ред.) точно не готується до переговорів… Росія повинна нести відповідальність за те, що вона робить", – додав Зеленський.
На опублікованих фото видно велику діру у даху самого укриття, а також руйнування в середні.
Фото: t.me/ermaka2022
"По влучанню дрона в ЧАЕС. Це черговий доказ, що Росія – це загроза для всього світу. Військові Путіна вночі свідомо атакували ЧАЕС", – підписав фото Єрмак.
Міжнародне агентство з атомної енергії також показало фото з наслідками удару по укриттю на ЧАЕС. Там уточнили, що інцидент стався близько 01:50 за місцевим часом.
Фото: navigation
"У ніч з 13 на 14 лютого, близько 01:50, команда МАГАТЕ на Чорнобильському майданчику почула вибух із Нового безпечного конфайнменту, який захищає залишки реактора № 4 колишньої Чорнобильської АЕС, що спричинило пожежу. Їм повідомили, що БПЛА врізався в дах НБК", – сказано у повідомленні.
Фото: navigation
За даними рятувальників, після удару російського дрона по укриттю 4-го енергоблоку ЧАЕС показники радіаційного фону залишаються в межах норми.
"На проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень", – сказано у повідомленні рятувальників.
Наразі триває моніторинг радіаційного фону
"Ситуація під контролем. Слідкуйте за офіційними повідомленнями", – заявили в ДСНС.
Що відомо про окупацію ЧАЕС
Ще на початку повномасштабної війни російські терористи захопили й Чорнобильську АЕС. Ворог тримав персонал станції в заручниках, що створювало ризики для ядерної безпеки.
31 березня 2022-го окупанти покинули територію станції, але перед цим викрали обладнання й документи, а також замінували територію. Під час окупацію було зафіксовано підвищення рівня радіації через пересування важкої техніки, яка підняла заражений пил.
Нагадаємо, армія рф у ніч на 14 лютого запустила по території України 133 безпілотники по типу Shahed. Сили оборони збили 73 ворожих дронів, ще 58 безпілотників – не досягли цілей (локаційно втрачені).
Внаслідок ворожої атаки постраждали Київська, Сумська, Чернігівська, Одеська, Харківська області.
Платформа "Культурні сили" презентувала новий кліп на пісню Саші Чемерова “Місто наречених”. Ця пісня присвячена… Читати більше
Упродовж березня протиповітряна оборона Сил оборони України знищила 4043 ворожі повітряні цілі. Про це повідомляють… Читати більше
У штаб-квартирі НАТО (NATO) у військовому форматі на рівні постійних представників відбулося днями засідання Ради… Читати більше
Американський президент Дональд Трамп заявив, що був дуже розгніваний, коли очільник кремля володимир путін розкритикував… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про доходи та витрати за 2024 рік. Про це… Читати більше
У Міністерстві оборони повідомили, що новим партнером національної програми підтримки військовослужбовців "Плюси" у застосунку "Армія+"… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.