росіяни приховують масштаби екологічної катастрофи через розлив мазуту, його уже виявили на пляжах Одещини
Окупанти приховують масштаби екологічної катастрофи через розлив мазуту в Чорному та Азовському морях після аварії двох російських танкерів. Зокрема 24 січня на пляжах Одеської області виявили перші ознаки забруднення російським мазутом.
Про це повідомив у Фейсбуці співробітник нацпарку "Тузлівські лимани", еколог Іван Русєв та Центр національного спротиву, передає Рубрика.
"Російська влада продовжує цинічно приховувати масштаби екологічної катастрофи, яка сталася в Чорному та Азовському морях через розлив мазуту.
Замість реальних дій щодо ліквідації наслідків аварії, окупанти заявляють, що "загрози немає", і роблять фейкові вердикти про "відповідність нормам" виловленої риби", – йдеться у повідомленні нацспротиву.
Зазначається, що так звані "достовірні" російські відомства "Россільгоспнагляд" і "Росспоживнагляд", у своїх фальшивих "дослідженнях" заявляють, що риба з постраждалих вод нібито абсолютно безпечна.
"Однак очевидно, що їхні заяви — це чергова спроба приховати катастрофічні наслідки забруднення та уникнути відповідальності за повний безлад та хаос, який окупанти принесли на нашу землю", – додали активісти.
У ЦНС зауважили, що мазут не розчиняється у воді, контакт із ним може спричинити алергічні реакції, екзему чи навіть хімічні опіки. Крім того, повне природне очищення моря від наслідків дій путінських варварів може тривати до 20 років.
А співробітник нацпарку "Тузлівські лимани", еколог Іван Русєв, повідомив, що на пляжах Одеської області 24 січня виявили перші ознаки забруднення російським мазутом з танкерів, які зазнали аварії в Керченській протоці.
"Ось і до наших одеських берегів дісталася страшна мазутна біда Чорного моря. Після штормів на піщаний пересип біля рекреаційної зони "Катранка", біля Дунайського біосферного заповідника і Національного природного парку "Тузлівські лимани", штормом винесло мазут, який вилився після аварії рашистських танкерів у Керченській протоці", – поінформував Русєв.
За його словами, наслідки таких екологічних катастроф не мають меж і тисячі тонн мазуту, що потрапили в море, спричинять велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття.
Що відомо про аварію російських танкерів
Нагадаємо, що через погані погодні умови у Чорному морі поблизу Керченської протоки зазнали пошкоджень два російських танкери — "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії також став сильний шторм. На обох танкерах сумарно було 27 людей. На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого – 14.
Як стверджують російські ресурси, судно "Волгонефть-212" зламалося навпіл через великі хвилі. Тому мазут, який був в танкері, почав потрапляти в море, а сам корабель з екіпажем на борту почав йти на дно. Як стало відомо згодом, через годину шторм підбив "Волгонефть-239", він також почав тонути.
Своєю чергою Greenpeace після аварії двох російських танкерів в Чорному морі попередила про катастрофу.