Таїланд узаконив одностатеві шлюби, цю подію відзначили масовим одруженням по всій країні
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували масове одруження одностатевих пар, під час якого створили близько 200 нових сімей.
Про це пише CNN, передає Рубрика.
Це сталося в перший день після того, як набрав чинності закон про дозвіл на одностатеві шлюби
Церемонія відбулася в торговому центрі Siam Paragon в Бангкоку. Її організувала організація Bangkok Pride спільно з місцевою владою.
У торговому центрі розстелили веселковий килим. На прикрашеній сердечками та квітами сцені виступали знаменитості, щоб привітати молодят.
Прем'єр-міністр Таїланду Пуетгтарн Чинават під час церемонії заявив:
"Закон про шлюбну рівність знаменує собою початок більшого усвідомлення тайським суспільством гендерного розмаїття, а також наше прийняття всіх, попри їхню сексуальну орієнтацію, расу чи релігію.
Це наше підтвердження того, що кожен має право на рівні права і гідність".
Серед молодят – трансгендерна жінка Ніна Четніфат Чуадхунтод та її хлопець. Вона має проблеми зі зміною статі у документах, а тому пара не могла укласти шлюб протягом 22 років.
Вони вже три роки виховують 7-річну дівчинку, яка є донькою дядька Чуадхунтода. Її батько не в змозі піклуватися про свою дитину. Тепер подружжя має намір удочерити дівчинку.
Водночас експерти з прав людини попереджають, що Таїланд може стати останньою азійською юрисдикцією, яка визнає одностатеві шлюби на деякий час, з огляду на поступовий прогрес в інших країнах регіону.
Вони зазначають, що зараз у країні триває боротьба за рівні права для інших сексуальних меншин, як-от трансгендерні люди.
Ухвалений таїландськими парламентарями закон надає ЛГБТК+ парам такі самі юридичні права і визнання, як і гетеросексуальним парам, зокрема права, пов'язані з:
- успадкуванням,
- усиновленням,
- ухваленням рішень про охорону здоров'я.
До цього в Азії одностатеві шлюби легалізували лише у двох країнах:
- у Тайвані (у 2019 році) ,
- в Непалі (у 2023 році).
Нагадаємо, Таїланд став першою країною Південно-Східної Азії, де дозволили одностатеві шлюби. Це сталося після того, як у вересні 2024 року король країни Маха Ваджиралонгкорн підписав відповідний закон.
Як повідомлялось, у червні 2024 року законопроєкт, за яким у Таїланді легалізували одностатеві шлюби, схвалив сенат. "За" тоді проголосували 130 сенаторів, ще 4 були "проти".
Варто додати, що за результатами опитування 70,4% українців вважають, що представники ЛГБТ-спільноти повинні мати такі ж права, як і решта громадян України.