fbpx
Сьогодні
18:45 22 Січ 2025

На війні загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР Костянтин Жук

Фото Facebook / Юрій Юзич

На фронті прикриваючи відхід побратимів загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук. Це сталося ще у травні 2024 року під час оборони Вовчанська, проте інформація з'явилася тільки зараз.

Про це спецпідрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України "Братство" повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.

"На фронті здобув вічне життя в бою полковник Костянтин Жук, брат Нельсон. До війни – професійний військовий, президент Національної асоціації мотоциклістів України, один із засновників київського Пласту.

В часи АТО – командир батальйону спецпризначення "Гарпун" в складі МВС, очолював контрдиверсійну групу в складі СБУ. В байкерських колах знаний як Полк", – йдеться в повідомленні.

Своєю чергою український історик, політичний і громадський діяч Юрій Юзич розповів, що Жук народився 21 травня 1955 у місті Сміла на Черкащині.

Здобув три освіти у Харкові, Одесі та Києві.

До 1992 року він був кадровим військовим радянської армії. Після цього Костянтин долучився до Збройних сил України, де прослужив до 2004 року.

Із 1990-х років був членом Пласту та ОУН.

Костянтин Жук під час роботи у Пласті. Фото Facebook / Юрій Юзич

"Командир добробату "Гарпун" у 2014-2015 роках. "Очолював контрдиверсійну групу в складі СБУ" (справжня посада колись здивує). 2022 року як командир батальйону "Вільна Україна" брав участь в обороні Києва, звільнені Миколаївщини.

Брав участь в управлінні обороною о. Зміїний. Керував кількома підрозділами із залучення іноземних добровольців (колись ГУР ще напише в яких операціях)", – додав Юзич.

Речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов повідомив, що Жук загинув ще у травні 2024 року, проте були певні причини так довго зберігати таємницю.

"Він був вже непризовного віку і жоден підрозділ його не брав, а він не міг сидіти склавши руки. Він сформував і озброїв ДФТГ Вільна Україна при 112-й окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ. Направду під час оборони Києва, це було одне з найдієвіших і найбоєздатніших ДФТГ. Постійно шукав можливості знову повернутися до лав Збройних Сил України.

Навчав новобранців у різних підрозділах, виїжджав з різними підрозділами на виконання бойових завдань на фронт і врешті став до лав спецпідрозділу ГУР МО Братство. Взяв собі нове псевдо — Нельсон", — зауважив Ковальов.

Нагадаємо, на війні загинув актор та військовий Яків Ткаченко, який служив у Третій штурмовій та пішов на фронт у перші дні повномасштабного вторгнення росії.

Також захищаючи пораненого побратима, на фронті загинув популярний актор театру та кіно, військовослужбовець Євген Шумілов.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: