fbpx
Сьогодні
10:33 12 Кві 2025

Келлог вважає, що відносини між Києвом і Вашингтоном повернули у правильному напрямку

Фото: Reuters

Відновлення перемовини між Вашингтоном і Києвом щодо угоди про корисні копалини позитивно оцінив спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Кіт Келлог.

Про це йдеться в інтерв'ю американського посадовця виданню The Times.

Як зауважив американський посадовець, відносини між Вашингтоном і Києвом "повернулися на правильний шлях", про що свідчить відновлення переговорів щодо запропонованої угоди про видобуток корисних копалин.

Як відомо, українська делегація прибула 11 квітня у Вашингтон, де планує провести новий раунд переговорів щодо угоди про корисні копалини. Вона має на меті надати Америці значний доступ до величезних запасів критично важливих корисних копалин в Україні – таких як літій, титан і уран – в обмін на подальшу підтримку та інвестиції США у післявоєнну відбудову країни.

Келлог визнав, що американські посадовці недооцінили те, що було пов'язано із забезпеченням цієї угоди. "Це не просте "так" чи "ні", підкреслив він.

"Люди насправді не розуміли процес так добре, як мали б", зазначив генерал.

Він пояснив, що остаточне рішення про те, чи зможе Америка отримати доступ до критично важливих для країни корисних копалин, буде прийнято українським парламентом – Верховною Радою.

Келлог також додав, що в адміністрації Трампа визнають, що "ніхто не знає", які саме корисні копалини доступні в Україні, і яка їхня вартість.

"Востаннє геологічну розвідку проводили ще за часів Радянського Союзу", наголосив американський посадовець.

За словами Келлога, офіційні особи, які відвідають Вашингтон, працюватимуть над вирішенням цих складнощів найближчими днями й спробують перетворити "бізнес-угоду" на "дипломатичну угоду".

Що відомо про нову спробу підписання угоди

Після невдалої першої спроби підписати угоду, Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову вже не рамкову, а велику угоду щодо рідкісноземельних металів. Проте президент України Володимир Зеленський заявив, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.

7 квітня Свириденко заявила, що українська делегація цього тижня вирушить до Вашингтона для технічних переговорів щодо нового проєкту угоди щодо критичних мінеральних ресурсів між Україною та Сполученими Штатами.

Ці переговори стануть першою особистою зустріччю з того часу, який Білий дім надіслав Україні новий варіант угоди. Очікується, що переговори, які матимуть здебільшого технічний характер, розпочнуться 11 квітня й триватимуть два дні.

За інформацією NYT, українську делегацію очолює заступник міністра економіки з питань торгівлі Тарас Качка, а до її складу входять представники міністерств економіки та юстиції. Водночас Білий дім не розповів, хто вестиме переговори з американського боку.

Видання також стверджує, що переговори фактично повернулися "на початкову точку", оскільки переглянутий проєкт угоди відновив "жорсткі вимоги" США, відхилені раніше Києвом.

Варто зазначити, що днями президент України Володимир Зеленський публічно розкритикував підхід міністра фінансів США Скотта Бессента до перемовин. Глава української держави наголосив, що угода про видобуток корисних копалин має бути вигідною обом країнам. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: