Для військових та людей з інвалідністю у трьох областях України відкрили адаптивні клуби
15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий конкурс "Час діяти, Нестримні".
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту, передає Рубрика.
Яке рішення?
Ці адаптивні клуби, які стали переможцями грантового конкурсу "Час діяти, Нестримні", стануть осередками відновлення фізичного та психічного здоров'я для військових, ветеранів та людей з інвалідністю.
Створення адаптивних клубів — це можливість для кожного ветерана:
- відновити рухову активність,
- знайти підтримку,
- відчути власну силу,
- реалізувати свій потенціал.
Як це працює?
У Новояворівському клубі з метою розвитку безбар'єрності встановлено пересувний підіймач для безпечного плавання людей, які користуються кріслами колісними.
Реабілітолог Михайло Кучма допомагатиме ветеранам долати труднощі фізичної реабілітації.
У Поворську, що на Волині, перший день роботи клубу розпочався з тренування для ветеранів і людей з інвалідністю під керівництвом досвідченого тренера Павла Бричі.
У Коломиї тренером працює ветеран Юрій Фурик, який втратив ногу під час боїв за Соледар. Його власний приклад — свідчення сили спорту у відновленні після важких поранень.
"Після втрати кінцівки був важкий стан. Але саме заняття спортом допомогли мені відновитися фізично та ментально. Тепер з радістю буду допомагати відновлюватися іншим ветеранам", — зазначає Юрій.
Довідка
Проєкт «Час діяти, Нестримні» реалізує Благодійний фонд "МХП — Громаді" спільно з Державною установою "Спорт для всіх" у рамках флагманського проекту Міністерства молоді та спорту України "Активні парки: локації безбар'єрного дозвілля", що реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні – за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, у КНП "Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради" запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його облаштування було виділено 5,5 млн грн із бюджету Бурштинської міської ради. Благодійний фонд MoveUkraine завершив ремонтні роботи та придбав необхідне реабілітаційне обладнання.
А на базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це вже 14-й центр національної мережі, створеної для підтримки Сил безпеки та оборони України.
Також в Чернівцях запрацював найбільший в Україні реабілітаційний центр для військових. Новітнє відділення запущено на базі Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни.