fbpx
Сьогодні
13:23 18 Січ 2025

Міжнародну премію Freedom Award 2024 отримали письменник Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Скрипник

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. Фото: Фейсбук / Stanislav Aseyev

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник та український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це пише Рубрика, посилаючись на повідомлення Асєєва у Фейсбуці та допис Скрипник у Фейсбуці.

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву.

Зазначають, що засновник Фонду "Ініціатива справедливості" Асєєв – письменник, правозахисник, колишній в'язень катівні "Ізоляція" у тимчасово окупованому Донецьку.

"Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник", написав письменник.

Асеєв Скрипник

Фото: Фейсбук / Stanislav Aseyev

Своєю чергою Ольга Скрипник свій виступ на врученні премії присвятила українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима "Далі" Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті: "Коли мене запитають, що таке війна? Я без роздуму відповім: імена".

"Війна в Україні – це імена, імена героїчних військових, які захищають ціною власного життя, імена військовополонених та цивільних заручників, які потерпають від жорстоких тортур в російських в'язницях, імена дітей, вбитих російськими ракетами та бомбами або викрадених та депортованих у Росію, імена людей, які чинять спротив в умовах російської окупації", – наголосила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

В одному з боїв з окупантами він втратив руку. Після завершення війни вирішив займатися лише бізнесом та не мати родини. З роками він передав частину своїх статків на підтримку боротьби за права людини в усьому світі. Разом зі своїм другом, який на той момент був президентом Верховного суду, вони заснували Фонд імені Поула Лаурітцена.

Премія присуджується на знак визнання видатного внеску правозахисників у захисті прав людини в умовах небезпеки та ризиків та відданості цінностям прав людини та свободи.

Нагадаємо, що вчителька початкових класів ліцею № 7 Івано-Франківської міськради Леся Павлюк увійшла у топ-50 найкращих вчителів світу за версією Global Teacher Prize 2025.

Також однією з 40 найзахопливіших визнала британська редакція BBC книгу загиблої української письменниці Вікторії Амеліної та рекомендувала до прочитання у 2025 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: