Про це повідомляє Reuters.
Згідно з оцінками Power Construction Corp of China, нова гребля зможе виробляти 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії щорічно. Це втричі перевищує потужність (88,2 мільярда кіловат-годин) гідроелектростанції "Три ущелини", яка нині є найбільшою у світі.
Проєкт має стати важливою частиною плану Китаю з досягнення вуглецевої нейтральності та скорочення викидів. Він також сприятиме розвитку суміжних галузей, таких як машинобудування, і створенню робочих місць у Тибеті, повідомляє офіційне агентство Сіньхуа.
Як розповідають у виданні, частина річки Ярлунг Зангбо в місці будівництва греблі має перепад висот у 2000 метрів на відстані лише 50 км. Це створює величезний гідроенергетичний потенціал, але також ставить перед інженерами значні технічні виклики.
Очікується, що витрати на будівництво перевищать також і витрати на дамбу "Три ущелини", яка коштувала 254,2 мільярда юанів (34,83 мільярда доларів). Цей проєкт також призвів до переселення 1,4 мільйона людей. Однак кількість переселених через тибетський проєкт поки не розголошується.
Хоча китайські чиновники стверджують, що гідроенергетичні проєкти в Тибеті, які, за їхніми словами, мають більше третини гідроенергетичного потенціалу Китаю, не матимуть значного впливу на навколишнє середовище або на водопостачання нижче за течією, Індія та Бангладеш висловили занепокоєння. Нова гребля може змінити річище та потік річки, що вплине на екологію та водопостачання в цих країнах.
Річка Ярлунг Зангбо, покидаючи Тибет, стає річкою Брахмапутра, яка тече на південь через індійські штати Аруначал-Прадеш і Ассам і досягає Бангладеш.
Нагадаємо, що Китай вперше оголосив про будівництво так званої супердамби ще у 2021 році, коли Всекитайські збори народних представників затвердили 14-й п'ятирічний план країни.
Варто додати, що у Мукачеві Закарпатської області запатентували першу у світі безплотинну гідроелектростанцію.
Зауважимо, що журналісти "Рубрики" розбиралися чи можливо пристосуватись до нових реалій без Каховської ГЕС.
Тоді, велика вода після Каховської катастрофи зійшла, проте із наслідками Україна буде розбиратися ще довгі роки. Окрім того, що тисячі тонн сільськогосподарської продукції півдня України було знищено через підтоплення, багато територій залишились без зрошення.
Це неабияк вплине на фермерів правобережжя Херсонщини, які лише в цьому році робили перші спроби оговтатись після окупації, а разом із ними — фермерів Миколаївщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя.
Рубрика зібрала аргументи за і проти відновлення зруйнованого росіянами водосховища. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чи потрібно відновлювати Каховське водосховище: зважуємо за та проти".
У неділю, 12 січня, громадяни Хорватії голосують у другому турі президентських виборів. Опитування свідчать про… Читати більше
Через масштабні пожежі у Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія, США) кількість загиблих збільшилася до 16 людей. Про… Читати більше
На фронті загинув військовий фотограф та оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак.… Читати більше
Китай будує щонайменше п'ять нових барж, імовірно призначених для висадки військ на непридатних для десантування… Читати більше
Керівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрій Даник та єврокомісарка з питань готовності та… Читати більше
Оскільки нові санкції Сполучених Штатів проти російських нафтовиробників і суден обмежать постачання головним клієнтам москви,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.