Китай планує побудувати у Тибеті найбільшу у світі гідроелектростанцію

Китай розпочинає реалізацію амбітного проєкту будівництва найбільшої у світі греблі гідроелектростанції на східній околиці Тибетського плато. ГЕС буде розташована у нижній течії річки Ярлунг Зангбо та може суттєво вплинути на мільйони людей, які живуть нижче за течією в Індії та Бангладеш.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з оцінками Power Construction Corp of China, нова гребля зможе виробляти 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії щорічно. Це втричі перевищує потужність (88,2 мільярда кіловат-годин) гідроелектростанції "Три ущелини", яка нині є найбільшою у світі.

Проєкт має стати важливою частиною плану Китаю з досягнення вуглецевої нейтральності та скорочення викидів. Він також сприятиме розвитку суміжних галузей, таких як машинобудування, і створенню робочих місць у Тибеті, повідомляє офіційне агентство Сіньхуа.

Як розповідають у виданні, частина річки Ярлунг Зангбо в місці будівництва греблі має перепад висот у 2000 метрів на відстані лише 50 км. Це створює величезний гідроенергетичний потенціал, але також ставить перед інженерами значні технічні виклики.

Очікується, що витрати на будівництво перевищать також і витрати на дамбу "Три ущелини", яка коштувала 254,2 мільярда юанів (34,83 мільярда доларів). Цей проєкт також призвів до переселення 1,4 мільйона людей. Однак кількість переселених через тибетський проєкт поки не розголошується.

Хоча китайські чиновники стверджують, що гідроенергетичні проєкти в Тибеті, які, за їхніми словами, мають більше третини гідроенергетичного потенціалу Китаю, не матимуть значного впливу на навколишнє середовище або на водопостачання нижче за течією, Індія та Бангладеш висловили занепокоєння. Нова гребля може змінити річище та потік річки, що вплине на екологію та водопостачання в цих країнах.

Річка Ярлунг Зангбо, покидаючи Тибет, стає річкою Брахмапутра, яка тече на південь через індійські штати Аруначал-Прадеш і Ассам і досягає Бангладеш.

Нагадаємо, що Китай вперше оголосив про будівництво так званої супердамби ще у 2021 році, коли Всекитайські збори народних представників затвердили 14-й п'ятирічний план країни.

Варто додати, що у Мукачеві Закарпатської області запатентували першу у світі безплотинну гідроелектростанцію.

Зауважимо, що журналісти "Рубрики" розбиралися чи можливо пристосуватись до нових реалій без Каховської ГЕС.

Тоді, велика вода після Каховської катастрофи зійшла, проте із наслідками Україна буде розбиратися ще довгі роки. Окрім того, що тисячі тонн сільськогосподарської продукції півдня України було знищено через підтоплення, багато територій залишились без зрошення.

Це неабияк вплине на фермерів правобережжя Херсонщини, які лише в цьому році робили перші спроби оговтатись після окупації, а разом із ними — фермерів Миколаївщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя.

Рубрика зібрала аргументи за і проти відновлення зруйнованого росіянами водосховища. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чи потрібно відновлювати Каховське водосховище: зважуємо за та проти".

Свіжі дописи

  • Новини

Стежила за ешелонами ЗСУ через “відеопастку” у шпаківні: у Дніпрі затримала агентку рф

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Дніпрі ще одну російську агентку. Вона шпигувала за військовими ешелонами… Читати більше

Saturday April 12th, 2025
  • Новини

Генсек НАТО: росія розглядає можливість розміщення ядерної зброї в космосі

У НАТО стурбовані тим, що росія може застосувати ядерну зброю в космосі, щоб пошкодити супутники. Про це… Читати більше

Saturday April 12th, 2025
  • Новини

Українські оборонці відбили масштабний штурм у Донецькій області та завдали удару по техніці росіян

Збройні сили України відбили масштабний штурм російських військ у Донецькій області. Внаслідок боїв було знищено… Читати більше

Saturday April 12th, 2025
  • Новини

Відновлення костелу Святого Миколая у Києві: Точицький розповів про перспективи

Столичний костел Святого Миколая потребує повноцінної реставрації: для цього необхідно зібрати кошти, що потребує часу.… Читати більше

Saturday April 12th, 2025
  • Новини

В серпні планують завершити будівництво водогону, який має забезпечити Миколаїв питною водою

У серпні 2025 року завершиться будівництво водогону Нова Одеса – Миколаїв, який має забезпечити мешканців… Читати більше

Saturday April 12th, 2025
  • Новини

Відтепер Україна може самостійно виробляти системи ЗРК типу FrankenSAM

Відтепер Україна у межах програми FrankenSAM здатна самостійно виробляти системи зенітно-ракетних комплексів Старший радник президента… Читати більше

Saturday April 12th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.