Міська влада Києва закликала уряд втрутитися в ситуацію з можливою забудовою ботсаду імені Гришка
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка нібито передали під житлову забудову, попри заборону. Зокрема, Київ звернувся до уряду.
Про це повідомили міський голова Віталій Кличко та очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, пише Рубрика.
Як наголосив міський голова раніше Київ звертався до Національної академії наук, якій належить ботсад, передати його в управління міста. Оскільки така територія в історичному центрі столиці перебуває в неналежному стані. І місто хотіло впорядкувати її. Втім, НАН відмовився від пропозиції й згодом передав ділянку землі на території ботанічного саду імені Гришка приватному забудовнику.
"Незважаючи на те, що будівництво в природно-заповідному фонді заборонене законом. Київ, який за останніх 10 років створив кілька сотень нових зелених зон, парків та скверів, і оновив багато старих, готовий взяти в управління територію ботсаду, відремонтувати і відновити перлину столиці", – повідомив Віталій Кличко.
Тим часом Ткаченко звернувся до керівництва ботсаду та Національної академії наук з рекомендацією про негайне розірвання цього інвестиційного договору.
«Я оперативно звернуся до керівництва ботанічного саду та Національної академії наук із рекомендацією негайно розірвати цей інвестиційний договір. Сподіваюся, що це відбудеться найближчим часом. Кияни мають підстави для занепокоєння, адже Національний ботанічний сад є частиною природно-заповідного фонду України відповідно до Закону «Про природно-заповідний фонд України». Його об'єкти національного значення перебувають під особливим режимом охорони, відтворення та використання», – заявив Тимур Ткаченко.
Голова КМВА наголосив, що Національний ботанічний сад — це надбання, яке має залишитися у спадок для майбутніх поколінь.
Що передувало?
Державна аудиторська служба виявила порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка за підсумками аудиту виконання бюджетних програм Національною академією наук України та її установами.
Як зазначає орган, усупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка ботсаду стала предметом інвестиційної угоди. Вона передбачає зведення житлових та нежитлових будівель, частку в яких мав отримати ботсад.
Національний ботанічний сад входить до природно-заповідного фонду України, тож закон забороняє будь-яку господарську та іншу діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника.