У ботанічному саду столиці врятували 200-літній дуб, який був частиною київського пралісу: як працює це рішення

Фото: Фейсбук / Volodymyr Vetrogradski
У столичному ботанічному саду імені Фоміна врятували віковий дуб, який належав до київського пралісу.
Про це повідомив столичний арборист, фахівець з комплексного догляду та обслуговування зелених насаджень Володимир Ветроградський, пише Рубрика.
У чому проблема?
Багато хто думає, що дерева ростуть самі, варто тільки закопати їх у землю. Кожної весни містами і селами нашої країни прокачуються гучні акції з висадки дерев.
Тисячі саджанців радісно встромляються у землю, сотні звітів розлітаються по адміністраціях і соціальним мережам, гарні фото збирають мільйони лайків і схвальних відгуків.
Але спека не дає шансів деревам — тим, на чий захист ми розраховуємо. Вона знищує безжально і швидко. Від неї потерпають навіть старі дерева, які вже дісталися корінням до ґрунтових вод.
Тому потрібно дбайливо ставитися до будь-яких дерев, особливо до тих, які мають історію у сотні років.
Яке рішення?
За його словами, цей проєкт є втіленням єдності, яка два роки тому об'єднала 40 киян задля спільної мети — порятунку вікового дуба.
Як це працює?
Як повідомляють, дерево росло в дубраві, частина якої спочатку була міським смітником. Потім, майже 190 років тому, дубраву вичистили й перетворили на ботанічний сад.
З того часу збереглося лише декілька дерев. Врятований дуб — одне із них.

Фото: Фейсбук / Volodymyr Vetrogradski
"Дерева могло вже не бути в живих", зазначає Ветроградський.
Арборист наголошує, що завдяки підтримці керівництва ботанічного саду та небайдужим громадянам були проведені роботи, й тепер дуб радуватиме сучасні й наступні покоління.

Фото: Фейсбук / Volodymyr Vetrogradski
Як повідомляють, лікувально-відновлювальний процес критичних ран пошкодженого дуба відбувався у декілька етапів:
- спочатку було зачищено місце відламу,
- оброблено зрізи,
- проведено лікування стовбурових порожнин.
У жовтні дуб отримав досить критичне руйнування крони, спричинене прихованою вадою розвитку стовбура, яка не була помічена вчасно.

Фото: Фейсбук / Volodymyr Vetrogradski
У природних умовах дерево з такими ушкодженнями не вижило б. Тому провели комплексну роботу із впорядкування та перепрограмування всієї крони із застосуванням ручного та електричного інструменту. А також нівелювання та попередження патологій в розвитку крони.
На цей час низка складних операцій із відновлення однієї із зелених родзинок ботанічного саду завершена.

Фото: Фейсбук / Volodymyr Vetrogradski
Арборист відзначив внесок у лікування дуба Семена Обломея. Студент третього курсу факультету лісового й садово-паркового господарства НУБіП доклав перших кроків у лікуванні рани на дереві.
Семен Обломей загинув від ворожого авіаудару в Сєвєродонецьку 21 червня. Перед цим він встиг вивести свою групу в безпечне місце.
"На превеликий жаль тебе більше немає з нами, бо ти віддав своє життя за Україну. Пам'ять про тебе, друже, житиме вічно", — написав Володимир Ветроградський.

Фото: Фейсбук / Volodymyr Vetrogradskiy
Імена кожного, хто доклався до збереження цього дуба, можна знайти за QR-кодом на інформаційній табличці поруч з деревом.
Нагадаємо, що у столиці відкрили стежку для активного відпочинку "Труханів трейл", яка створює більше можливостей для занять спортом на відкритому повітрі.
Всупереч бездіяльності прикоритних, які дуже хатєлі 1000000дерев висадити перед війною, Українці це роблять власним коштом та ініціативою!!!
«Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
Т.Г.Шевченко