Міноборони кодифікувало новий роботизований комплекс "Равлик" для війська
Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та допустило до експлуатації у військах Збройних сил України нового наземного роботизованого комплексу (НРК) під назвою "Равлик".
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міноборони.
Повідомляється, що ця універсальна мобільна платформа є повністю українською розробкою, що демонструє новий рівень інженерних досягнень у вітчизняній оборонній сфері.
У МО зазначили, що "Равлик" вирізняється:
- компактністю,
- універсальністю,
- високою прохідністю.
Його маса складає трохи більше пів тонни, проте він здатний перевозити декілька сотень кілограмів вантажу або буксирувати причепи вагою до двох тонн.
Електродвигун комплексу забезпечує безшумний рух, а спеціальні пило- та вологозахищені елементи гарантують стабільну роботу в будь-яких погодних умовах.
За словами заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова, конструкція "Равлика" дозволяє долати складні рельєфи:
- бездоріжжя,
- болотисті ділянки,
- піски,
- невеликі канави та перешкоди.
Таким чином, це робить комплекс універсальним інструментом для виконання різноманітних завдань на полі бою, зокрема:
- доставки боєприпасів,
- евакуації поранених,
- розвідки,
- встановлення обладнання.
За даними Генерального штабу, завдяки роботизованим підрозділам втрати українських військових знизилися на 30%.
Як повідомлялось, Міноборони кодифікувало та дозволило для використання в Силах оборони безпілотного авіаційного комплексу "Щедрик" українського виробництва.
Також повідомлялось, унікальне повнопривідне багі "ГУРКІТ", аналогів якому немає, розробили у Львівському училищі комп'ютерних технологій та будівництва.
Ще чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО, зможуть працювати на передовій.
Окрім цього, нещодавно в Україні завершилися випробування дронів з оптоволоконним зв'язком.
Також повідомлялось, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.