Про це заявила перша заступниця глави Мінсоцполітики Дар'я Марчак на конференції "Шлях в ЄС: консолідація зусиль уряду, бізнесу, суспільства", повідомляє Інтерфакс-Україна.
У чому проблема?
Як свідчить дослідження Інституту економічних досліджень (ІЕД), дефіцит кадрів у листопаді 2024 року став найгострішою проблемою для українського бізнесу. 64% компаній визнали це головною перешкодою для розвитку, що є історичним максимумом проти 57% у жовтні та 61% у вересні.
З початку повномасштабного вторгнення за даними ООН, на кінець вересня 2024 року тимчасовий захист у європейських країнах мали понад 6 млн українців. Ще майже 600 тисяч українців отримали захист поза Європою.
Марчак зазначила, що одним із ключових викликів для повернення громадян на батьківщину залишається відсутність гарантій роботи та житла.
"Щоб повернути цих людей, окрім стабілізації безпекової ситуації, до завершення війни потрібно розв'язати проблему на ринку праці… Поки що, мені здається, ми їм пропонуємо чорну стрічку – "ви приїдете в Україну і тоді ви зрозумієте, зможете знайти тут роботу чи ні, зможете знайти житло чи ні"", – сказала вона.
Яке рішення?
Міністерство соціальної політики України спільно з Міністерством економіки та Міністерством закордонних справ розглядає можливість впровадження функціоналу для сповіщення українців за кордоном про доступні вакансії на ринку праці.
Серед заходів демографічної стратегії передбачено створення своєрідної "вітрини вакансій", яка допоможе українцям за кордоном отримати актуальну інформацію про можливості працевлаштування ще до повернення в Україну.
Як це працює?
Це може бути інтегровано в портал "Дія" або реалізовано у вигляді окремого додатка.
"У плані заходів демографічної стратегії написано, що як старт, принаймні, ми маємо зробити певну "вітрину" в "Дії" або в окремому застосунку, щоб поговорити з українцями за кордоном уже у форматі конкретних продуктів", – пояснила заступниця міністра.
За словами Дар'ї Марчак, платформа дозволить:
Вона уточнила, що за допомогою цього рішення можна буде представити наявність робочих місць в Україні, наприклад, за конкретними спеціальностями.
Окрім впровадження платформи, уряд планує створити:
Нагадаємо, що у листопаді новий цифровий застосунок для пошукачів роботи запустила Державна служба зайнятості. Підтримали розробку Польща, Німеччина та Програма розвитку ООН.
Мобільний застосунок дозволить поспілкуватися з кар'єрними радниками, запланувати зустріч із потенційним роботодавцем чи отримати необхідну довідку. Скористатися застосунком можуть і українці за кордоном.
Також на сьогодні Україна активно працює заради того, щоб повернути людей, що лишаються за кордоном. У серпні цього року президент Володимир Зеленський оголосив про створення "Міністерства єдності", яке має об'єднати українців за кордоном та протистояти російській пропаганді. Основне завдання нового відомства – підтримка українських громад за кордоном, зміцнення їхніх зв'язків з Україною та захист спільних національних інтересів.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що війна в Україні не закінчиться ні завтра, ні післязавтра.… Читати більше
Японському волонтеру Фумінорі Цучіко, який у Харкові відкрив благодійне FuMi Caffe, буде подовжено дозвіл на перебування в Україні.… Читати більше
Цього року в 12 українських містах в межах проєкту «Рух без бар’єрів» створять безбар’єрні маршрути… Читати більше
В історичному центрі Праги українці та друзі України об'єдналася в живий «Ланцюг єдності» через Карлів… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів у понеділок засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якому обговорювалися питання… Читати більше
У Львові відновили будівлю ліцею №5, який розташовується на вулиці Кокорудза, 9. Ця школа постраждала… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.