В Україні почали складати чеські штурмові гвинтівки BREN-2

У листопаді на одному з підприємств Акціонерного товариства "Українська оборонна промисловість" стартувало ліцензійне складання штурмових гвинтівок BREN-2. Цей проєкт є результатом практичної співпраці з Česká zbrojovka, дочірньою компанією Colt CZ (Чеська Республіка).

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Укроборонпрома.

Яке рішення?

Ще у вересні минулого року Чехія пообіцяла надати Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2. Тоді ж у своєму виступі міністр оборони Даніель Блажковец чітко озвучив позицію уряду, що підтримка з боку Чехії триватиме до остаточної перемоги України.

Важливий етап у реалізації цього проєкту було досягнуто 16 липня 2024 року, коли Укроборонпром уклав угоду з Česká zbrojovka.

"Чехія один з найактивніших наших партнерів. Ми вдячні чеському народу за підтримку, а чеським зброярам за довіру. Впевнений, що ця співпраця допоможе не лише наростити виробництво озброєння в Україні, але й поглибити інтеграцію української оборонки в систему НАТО", сказав тоді міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Як це працює?

Документ передбачає етапну локалізацію виробництва гвинтівок:

  • Спочатку відбуватиметься складання зброї на українських підприємствах.
  • Надалі планується повне виготовлення штурмових гвинтівок стандарту НАТО безпосередньо в Україні.

Фото: Телеграм / УкрОборонПром

"Партнерство з чеськими колегами допоможе покращити забезпечення потреб Сил оборони України в надійній та сучасній стрілецькій зброї, яка виробляється в нашій країні.

Крім цього, зроблено ще один крок до інтеграції нашого оборонно-промислового комплексу в промислові ланцюги країн НАТО", – зазначив Генеральний директор Укроборонпрому Олег Гуляк.

Про гвинтівку BREN-2

BREN-2 є сучасною штурмовою гвинтівкою калібру 5,56×45 мм або 7,62×39 мм, яка відповідає стандартам НАТО. Вона відрізняється:

  • Високою надійністю в умовах бою.
  • Ергономічністю та модульною конструкцією, що дозволяє адаптувати зброю під різні потреби.
  • Стійкістю до забруднень та екстремальних кліматичних умов.

Нагадаємо, що промислово-технологічна група Czechoslovak Group спільно з "Українською бронетехнікою" вироблятимуть в Україні артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів. Виробництво почнеться вже у 2025 році.

Також Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.

Окрім вже відомих розробок, таких як крилата ракета "Паляниця", про яку стало відомо на День Незалежності, та ракета-дрон "Пекло", офіційно представлена 6 грудня, цього року з'явилися новини про ще одну високотехнологічну розробку – ракету "Рута". Її успішно випробували, вона може розвивати швидкість до 500-800 км/год.

Свіжі дописи

  • Новини

У Кураховому точаться бої, росіяни зруйнували укріплення ЗСУ на деяких позиціях

У зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця» російські окупаційні війська значно посилили тиск на Краматорському, Торецькому та… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Новини

Зеленський: Вести розмови про зниження мобілізаційного віку нечесно

Україна чула сигнал від своїх партнерів про зниження мобілізаційного віку. Однак треба звертати увагу технологічність… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Новини

Світлини про Україну потрапили у підбірку 100 найкращих фото року від Time

Американський журнал Time опублікував свою версію 100 найкращих фото 2024 року. До переліку потрапили зокрема світлини війни… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Новини

Купити Starlink та Дрони для Перемоги!

Starlink та дрони в MyApple: інноваційні технології для вашого комфорту Starlink та дрони – це… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Новини

В Україні відновлює роботу Посольство Австралії

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга привітав у Києві свою австралійську колегу Пенні Вонг, яка… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Новини

2024 рік має всі шанси стати найспекотнішим в історії спостережень

Згідно з аналітичними дослідженнями науковців, імовірність того, що 2024 рік стане найспекотнішим з моменту початку… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.