Україна вперше централізовано закупила алотрансплантати шкіри для пацієнтів з важкими травмами

Державне підприємство "Медичні закупівлі України" на замовлення Міністерства охорони здоров'я вперше закупило алотрансплантати шкіри на суму понад 8,4 мільйона гривень.

Про це пише Рубрика, посилаючись на повідомлення підприємства.

У чому проблема?

У МОЗ відзначили, що потреба в алотрансплантатах зросла через збільшення кількості пацієнтів із тяжкими ушкодженнями шкіри, зокрема внаслідок воєнних дій.

Яке рішення?

Тому на замовлення Міністерства охорони здоров'я державне підприємство "Медичні закупівлі України" вперше закупило алотрансплантати шкіри на суму понад 8,4 мільйона гривень.

Як це працює?

Як розповідають, алотрансплантат шкіри – це біоматеріал, отриманий від донора, який тимчасово закриває пошкоджені ділянки шкіри пацієнта. Його застосовують у випадках:

  • серйозних опіків;
  • масштабних травм;
  • масивних ушкоджень шкіри через поранення чи інфекції.

Основні переваги алотрансплантату:

  • захищає рану від інфекцій;
  • скорочує втрату рідини;
  • зменшує біль і рубцювання;
  • сприяє формуванню нового шару шкіри.

На підприємстві наголошують, що трансплантати не потребують підбору пари "донор-реципієнт", оскільки після обробки біоматеріал стає низькоімуногенним і не викликає різкої імунної реакції у пацієнта.

"На сьогодні потреба в алотрансплантатах шкіри зросла через збільшення кількості пацієнтів з важкими опіковими ранами й посттравматичними ураженнями шкіри, що виникли зокрема через воєнні дії", – зазначили у Медичних закупівлях.

Поставки трансплантатів розпочалися на початку грудня та вже надійшли до закладів охорони здоров'я. Загалом трансплантати доставлять до шести лікарень у Київській, Одеській та Львівській областях.

Температурний режим під час транспортування та зберігання становить від +2 °C до +8 °C, що гарантує збереження якості трансплантатів до моменту їх використання.

Нагадаємо, що 13-річний хлопчик з Одеської області, який помер через крововилив, став посмертним донором життєвоважливих органів для п'ятьох інших людей.

Як врятувати чуже життя після власної смерті? З 2019 року українські закони передбачають можливість для повнолітніх людей стати посмертними донорами органів. Проте досі не кожен знає, як саме діяти, до кого звертатися і чи не надто бюрократичною є процедура. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Дати життя після смерті: все, що треба знати про посмертну трансплантацію в Україні".

Свіжі дописи

  • Новини

Воїни ССО знищили розстрільну групу росіян та взяли в полон винних у страті бійців ТрО

Оператори Сил спеціальних операцій Збройних сил України знищили та полонили російських окупантів, які розстріляли двох… Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Новини

В Угорщині для українців створили фонд для розвитку освітніх програм

У Будапешті українська асоціація "Єдність" анонсувала про створення фонду "Egység Ukrán Alapítvány", метою якого є… Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Новини

“Читай в метро”: книгарня “Сенс” спільно з Київським метрополітеном запустила ініціативу з популяризації читання

“Рубрика” розповідає, навіщо, як долучитися, і які книжки підійдуть певним маршрутам. У чому проблема? Метро… Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Новини

У Відні після п’ятирічної перерви відбудеться благодійний Український бал

У столиці Австрії, після п’ятирічної перерви, 15 лютого знову відбудеться благодійний Український бал, покликаний більше… Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Новини

Розвідка Британії проаналізувала скандальні заяви патрушева про Україну

Останні скандальні заяви помічника президента рф миколи патрушева є частиною давньої практики російських високопосадовців, спрямованих… Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Новини

З вересня цього року стартує базова загальновійськова підготовка для студентів, – Міноборони

Базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з вересня 2025 року. Вона… Читати більше

Friday January 17th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.