У Чернівцях відкрили будинок підтриманого проживання
У Чернівецькому обласному центрі соціально-психологічної допомоги відкрили будинок підтриманого проживання «Оселя Садгора». Новим помешканням зможуть скористатися восьмеро осіб – мешканців психоневрологічних інтернатів та внутрішньо переміщені особи.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство соціальної політики України.
У чому проблема?
Варто зазначити, що послуга підтриманого проживання для людей з інвалідністю — це базова соціальна послуга, і її впровадження у громадах стає більше актуальним у зв'язку з реформою деінституалізації та зростанням кількості людей з інвалідністю через військові дії.
"Послуга підтриманого проживання – можливість для осіб з інвалідністю вести незалежний спосіб життя й всебічно брати участь у всіх аспектах соціального, економічного та культурного життя. Відкриття подібних будинків – це важливий крок до деінституціоналізації. Міністерство готове до діалогу, планування, подолання труднощів із впровадженням послуг на локальному рівні", – сказала заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
Яке рішення?
Чернівецька область – пілотний регіон в межах проєкту ПРООН «EU4 Recovery – розширення можливостей громад в Україні», щодо практичної реалізації державної політики у сфері сервісів підтриманого проживання для осіб з ментальними порушеннями.
Нині соціальну послугу підтриманого проживання у будинку підтриманого проживання «Оселя Садгора» отримують п'ятеро людей.
Своєю чергою начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк наголосив, що у подальших планах органів місцевого самоврядування — відкрити транзитні квартири для впровадження послуги підтриманого проживання. На їх облаштування з бюджету міської Сокирянської тергромади виділили 500 000 грн. Ще понад 464 тис. грн спрямували з обласного бюджету. Внутрішнє облаштування та експертну оцінку забезпечила організація ПРООН в Україні.
Як це працює?
Для будинку підтриманого проживання відремонтували один із корпусів центру:
- чотири житлові кімнати,
- коридори,
- ванну та кімнати гігієни.
Увесь простір – інклюзивний. Для облаштування житла використали кошти державного бюджету ( майже 2 мільйони 116 тисяч гривень) та міжнародних партнерів.
Відкриття будинків стало можливим у рамках проєкту «EU4 Recovery – розширення можливостей громад в Україні». Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки Європейського Союзу придбала меблі, необхідну побутову техніку, допомогла з благоустроєм території, монтажем теплиці. Благодійний фонд «CAP ANAMUR» (Німеччина) профінансував заміну вікон, створення кімнати дозвілля та частково внутрішнім оздобленням.