Про це Трамп заявив у неділю в інтервʼю NBC, передає Рубрика.
Він також запевнив, що не прагне налаштовувати правоохоронців на переслідування своїх політичних супротивників, хоча вважає, що деякі члени комітету Палати представників, котрі розслідували напад 6 січня, "мають сісти у в'язницю".
"Я діятиму дуже швидко. У перший же день. Вони перебувають там роками – у брудному, огидному місці, яке не можна було навіть відкривати", – сказав він, маючи на увазі місце увʼязнення учасників заколоту.
Водночас Трамп вказав, що "можуть бути деякі винятки" з його помилування, "якщо хтось був радикальним, божевільним", оскільки, на його думку, у натовпі нібито діяли провокатори та співробітники правоохоронних органів.
Помилування стосуватиметься навіть тих, хто визнав свою провину й зізнався в нападі на поліцейських.
"Тому що в них не було вибору", – заявив Трамп.
На його переконання, на багатьох чинився тиск, аби вони визнали свою провину.
Новообраний президент також зауважив, що не доручатиме номінованій на посаду генпрокурора Пем Бонді, розслідувати справу спеціального радника Джека Сміта, котрий порушив проти нього дві федеральні справи, які були зрештою закриті після виборів. Трамп назвав Сміта "божевільним" і "дуже корумпованим". За його словами, він залишить ці рішення на розсуд Бонді.
"Я хочу, щоб вона робила те, що хоче, – сказав Трамп. – Я не збираюся давати їй вказівки".
Він заявив, що члени комітету Палати представників, які займалися справою 6 січня, "збрехали" і "знищили свідчення, що збиралися півтора року".
Ідеться, зокрема, про республіканку Ліз Чейні, яка затято критикує Трампа, і демократа Бенні Томпсона, який очолював комітет.
"Ці люди скоїли серйозний злочин… – заявив він. – Чесно кажучи, вони повинні сісти у в'язницю".
Водночас він додав, що не даватиме відповідних вказівок своїм призначенцям. Трамп також зазначив, що не переслідуватиме президента Джо Байдена.
"Я не хочу повертатися в минуле", – сказав він, хоча раніше заявляв, що призначить спеціального прокурора для розслідування справи нинішнього президента.
Штурм Капітолія
6 січня 2021 року сотні людей прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в "підбурюванні до повстання" й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту.
Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.
Проте звинувачення було висунуто 1572 учасникам заколоту. З них щонайменше 645 були засуджені до ув'язнення від кількох днів до 22 років у федеральній в'язниці. Близько 900 осіб визнали свою причетність до нападу на Капітолій.
Уже дістався узбережжя в Запорізькій області мазут, який розлився внаслідок аварії двох російських танкерів, що сталася 15… Читати більше
У місті Суджа Курської області російські літаки завдали авіаційного удару по інтернату, де перебували люди… Читати більше
На Лиманському напрямку на українських позиціях шукають російських штурмовиків, які пробралися туди й інфільтрувалися. Про… Читати більше
На п'ятий день після нальоту ударних безпілотників влада Саратовської області заявила про "контрольоване вигоряння" палива.… Читати більше
У Курській області російської федерації північнокорейські підрозділи проводять штурмові операції великими групами, попри численні удари… Читати більше
Швейцарія може організувати зустріч російського лідера володимира путіна та обраного президента США Дональда Трампа, якщо… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.