Про це повідомляє Defence Express, передає Рубрика.
Як пише видання, відповідні висновки можна зробити зі свіжих супутникових знімків від 7 грудня 2024 року, які опублікував OSINT-фахівець MT_Anderson на своїй сторінці у соцмережі Х (колишній Twitter).
В першу чергу варто відзначити, що на аеродромі нині перебуває низка одиниць авіаційної техніки. Серед них:
Крім того, помічено:
Також на знімках зафіксовано три військово-транспортні літаки:
Однак найголовнішим є присутність дев'яти фронтових бомбардувальників Су-34. Окрім них, ще помітно два винищувачі, які належать до класу Су-27 або Су-30.
Для порівняння, у вересні цього року на авіабазі "Енгельс" спостерігалася менша кількість літаків, здебільшого бомбардувальників, таких як Ту-22, Ту-95 та Ту-160, а також, ймовірно, той самий Ан-12. Ще раніше, у березні, на цій базі були присутні лише Ту-95 і Ту-160, загалом близько восьми одиниць авіації.
Повертаючись до Су-34, важливо підкреслити, що аеродром "Енгельс" розташований приблизно за 600 кілометрів від кордонів України. Це може означати, що Росія обрала цю локацію як одне з місць для розміщення своїх фронтових бомбардувальників.
Тобто, такий крок, імовірно, продиктований бажанням убезпечити авіацію після того, як Сполучені Штати дали згоду на використання далекобійної зброї, включно з ракетами ATACMS, для ударів по цілях на території російської федерації.
Зазначимо, що це основна база бомбардувальників і єдине у рф місце базування стратегічних бомбардувальників Ту-160. На авіабазі з офіційною назвою "Енгельс-2" дислокуються 121-й гвардійський Севастопольський та 184-й важкі бомбардувальні авіаційні полки, які мають на озброєнні стратегічні бомбардувальники Ту-160 та Ту-95МС відповідно.
З початком російського вторгнення в Україну "Енгельс-2" став одним із російських аеродромів, що використовується для завдання ракетних ударів по території України.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на російські аеродроми регулярно прилітають бойові дрони. Міноборони Росії своєю чергою звинувачує в цьому Україну, і хоча Київ офіційно такі повідомлення не коментує, але українське військово-політичне керівництво неодноразово пояснювало, що знищення самих носіїв ракет та бомб є ефективною боротьбою з російським повітряним терором, який ворог посилив останнім часом.
Нагадаємо, 5 квітня у Саратівській області писали про вибухи в Енгельсі (відстань від України близько 700 км), де знаходиться база стратегічних бомбардувальників.
Також, у ніч на 20 березня у російському місті Енгельс Саратовської області РФ пролунали вибухи. У мережі повідомляли про "прильоти", а жителі публікували "гучні" відео з вибухами.
Вибухи в Енгельсі були роботою Головного управління розвідки Міноборони. Результати бойової роботи уточнюються.
Згодом повідомлялось, що внаслідок вибухів на аеродромі у російському Енгельсі є пошкодження.
"Укрпошта" відкрила передзамовлення на нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України –… Читати більше
Міністерство енергетики України схвалило нову Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії. В… Читати більше
У російській столиці було ліквідовано Михайла Шатського - заступника генерального конструктора КБ "Марс" і начальника… Читати більше
Унаслідок ракетної атаки по місту Таганрог російської федерації поранень зазнав 41 російський військовий. Також відомо… Читати більше
У виробництві ударних безпілотників "Молнія" й "Фенікс" російська федерація використовує компоненти виробництва Китайської Народної Республіки… Читати більше
У Миколаєві планують створити окремий енергетичний острів, який забезпечуватиме електроенергією під час тривалих відключень світла.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.