Про це повідомляє Defence Express, передає Рубрика.
Як пише видання, відповідні висновки можна зробити зі свіжих супутникових знімків від 7 грудня 2024 року, які опублікував OSINT-фахівець MT_Anderson на своїй сторінці у соцмережі Х (колишній Twitter).
В першу чергу варто відзначити, що на аеродромі нині перебуває низка одиниць авіаційної техніки. Серед них:
Крім того, помічено:
Також на знімках зафіксовано три військово-транспортні літаки:
Однак найголовнішим є присутність дев'яти фронтових бомбардувальників Су-34. Окрім них, ще помітно два винищувачі, які належать до класу Су-27 або Су-30.
Для порівняння, у вересні цього року на авіабазі "Енгельс" спостерігалася менша кількість літаків, здебільшого бомбардувальників, таких як Ту-22, Ту-95 та Ту-160, а також, ймовірно, той самий Ан-12. Ще раніше, у березні, на цій базі були присутні лише Ту-95 і Ту-160, загалом близько восьми одиниць авіації.
Повертаючись до Су-34, важливо підкреслити, що аеродром "Енгельс" розташований приблизно за 600 кілометрів від кордонів України. Це може означати, що Росія обрала цю локацію як одне з місць для розміщення своїх фронтових бомбардувальників.
Тобто, такий крок, імовірно, продиктований бажанням убезпечити авіацію після того, як Сполучені Штати дали згоду на використання далекобійної зброї, включно з ракетами ATACMS, для ударів по цілях на території російської федерації.
Зазначимо, що це основна база бомбардувальників і єдине у рф місце базування стратегічних бомбардувальників Ту-160. На авіабазі з офіційною назвою "Енгельс-2" дислокуються 121-й гвардійський Севастопольський та 184-й важкі бомбардувальні авіаційні полки, які мають на озброєнні стратегічні бомбардувальники Ту-160 та Ту-95МС відповідно.
З початком російського вторгнення в Україну "Енгельс-2" став одним із російських аеродромів, що використовується для завдання ракетних ударів по території України.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на російські аеродроми регулярно прилітають бойові дрони. Міноборони Росії своєю чергою звинувачує в цьому Україну, і хоча Київ офіційно такі повідомлення не коментує, але українське військово-політичне керівництво неодноразово пояснювало, що знищення самих носіїв ракет та бомб є ефективною боротьбою з російським повітряним терором, який ворог посилив останнім часом.
Нагадаємо, 5 квітня у Саратівській області писали про вибухи в Енгельсі (відстань від України близько 700 км), де знаходиться база стратегічних бомбардувальників.
Також, у ніч на 20 березня у російському місті Енгельс Саратовської області РФ пролунали вибухи. У мережі повідомляли про "прильоти", а жителі публікували "гучні" відео з вибухами.
Вибухи в Енгельсі були роботою Головного управління розвідки Міноборони. Результати бойової роботи уточнюються.
Згодом повідомлялось, що внаслідок вибухів на аеродромі у російському Енгельсі є пошкодження.
Видавництво Projector Publishing запрошує на презентацію першої книги із серії “Історії українських митців” та колекції… Читати більше
Уночі, 13 лютого, під час атаки російських дронів на український порт у Рені, на територію… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп на пресконференції 12 лютого ухилився від відповіді про те, чи… Читати більше
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних санкцій проти низки українських… Читати більше
Нідерланди передадуть Україні 25 гусеничних бронемашин для евакуації поранених захисників. Про це повідомляє міноборони Нідерландів,… Читати більше
Міністри закордонних справ Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України зробили заяву… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.