Про це інформує Рубрика з посиланням на дописи в Телеграмі та Фейсбуці Олени Зеленської.
У чому проблема?
Цей проєкт втілюють для того, аби іноземці глибше розуміли українську історію та сучасність нашої країни.
Олена Зеленська вказує, що проєкт розвивають і для тих українців, які опинилися за кордоном через війну, і для української мови, адже "вона має право звучати й бути почутою".
Яке рішення?
Тому в музеях Ватикану з'явилося одночасно вісім україномовних аудіогідів. А в ватиканській бібліотеці створять українську книжкову поличку.
Як це працює?
"Унікальна подія: даємо старт одночасно 8 українським аудіогідам!Таке в межах мого проєкту з українізації провідних пам'яток світу, який охопив уже 93 об'єкти в 50 країнах, дійсно вперше і стається в особливому місці – у музеях Ватикану, в одній із найбільших мистецьких колекцій світу, яку збирали упродовж століть понтифіки", – зазначила дружина Президента.
Вона назвала аудіогід ватиканських музеїв унікальним.
"Це 8 екскурсійних маршрутів і 19 годин аудіотексту. А озвучили його артисти, голос яких точно рідний для більшості українських відвідувачів.
До озвучування долучився й посол Андрій Юраш", – зазначила Зеленська, подякувавши посольству України у Ватикані за реалізацію проєкту.
За її словами, робота з озвучування була непростою: її доводилося переривати через повітряні тривоги та знеструмлення в Києві.
"Між розповідями про вічні цінності, про художників і мистецтво артистам та звуковикам доводилося бігти в бомбосховища. Страшний контраст, у якому зараз живе Україна.
Але ми втілюємо та продовжуємо цей проєкт для наших співвітчизників, які опинилися за кордоном на непростому шляху, і для самої нашої мови, бо вона має право звучати й бути почутою", – зауважила Зеленська.
Вона подякувала всім, хто хоче почути й чує Україну.
"Нехай мистецтво, історія, культура, духовність звучать", – підкреслила дружина президента.
Також Олена Зеленська передала добірку українських книг до бібліотеки Ватикану.
Нагадаємо, 20 листопада Олена Зеленська розпочала візит до Італії та Ватикану для участі в месі у зв'язку з тисячею днів із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Також повідомлялось, що у Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) у Вільнюсі 12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який став четвертим у Литві, а також інформаційного видання музею українською мовою.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.