В Київській області планують звести перший в Україні завод з виробництва листового скла
В Україні планують будівництво першого в Україні заводу з виробництва листового скла за сучасною флоат-технологією. Підприємство зведуть у місті Березань, і воно стане важливою ланкою у відновленні української інфраструктури.
Про це пише Рубрика, посилаючись на анонсування голови Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка на конференції ReBuild, цитує life.kyiv.ua.
У чому проблема?
На сьогодні в Україні немає жодного заводу, який виробляв би листове скло методом флоат — технологією, що забезпечує ідеальну рівність та якість матеріалу. Усі потреби в цьому ресурсі задовольняються шляхом імпорту, що значно збільшує витрати на будівництво та відновлення об'єктів, пошкоджених війною.
Яке рішення?
Тому у Київській області збудують перший в Україні завод з виробництва листового скла за сучасною флоат-технологією.
Вибиті вікна: що саме відбувається в регіонах, щоб допомогти мешканцям постраждалих будинків?
Вікна для України: як польські волонтери шукають вікна для будинків, що їх втратили
Як це працюватиме?
Флоат-технологія, яку впроваджуватимуть на підприємстві, є золотим стандартом у світовій промисловості скла. Такий метод дозволяє отримувати ідеально рівне та якісне скло, яке використовується в будівництві, автомобілебудуванні, виготовленні дзеркал та багатьох інших сферах.
Новий завод матиме потужність виробництва 600 тонн листового скла на добу.
Окрім задоволення потреб будівельного сектору, завод у Березані забезпечить значний соціально-економічний ефект:
- Завдяки новому підприємству Березань отримає імпульс для розвитку. Нові робочі місця залучать кваліфікованих працівників, а місцевий бізнес отримає можливості для співпраці.
- Вітчизняне виробництво допоможе зменшити вартість будівельних матеріалів, що важливо для відбудови пошкоджених міст і сіл.
- Інвестиції у 120 млн доларів сприятимуть підвищенню доходів місцевих бюджетів, створенню суміжних виробництв і зниженню залежності від імпорту.
Руслан Кравченко підкреслив, що успішна реалізація таких амбітних проєктів можлива лише за умов стабільності та припинення російської агресії. Лише після встановлення миру Україна зможе ефективно відновлювати інфраструктуру і будувати економічне майбутнє.
Варто додати, що на 4-й міжнародній виставці та конференції ReBuild Ukraine Construction & Energy Київська область представила 8 інфраструктурних проєктів.
"Це проєкти КОДА та громад регіону. Орієнтована сума інвестицій – майже 226 млн дол. Сфери: будівництво, водопостачання та водовідведення, освіта, охорона здоровʼя", підкреслив Кравченко.