Блінкен на зустрічі з Рютте заявив, що адміністрація Байдена посилить допомогу Україні до приходу Трампа
До завершення своєї каденції 20 січня 2025 року адміністрація Байдена намагатиметься посилювати допомогу Україні та спробує зміцнити Північноатлантичний альянс.
Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте у Брюсселі.
Також Блінкен повідомив, що на зустрічі генсеком Альянсу в штаб-квартирі вони обговорили підтримку України, де російські війська досягають успіхів на східній лінії фронту, а також роботу, яку НАТО необхідно зробити для зміцнення своєї оборонно-промислової бази.
Держсекретар США також наголосив, що розгортання північнокорейських військ на допомогу росії у війні проти України отримає "рішучу відповідь".
"Очевидно, що нам потрібно зробити більше, щоб Україна могла продовжувати боротьбу і змогла максимально відобразити російський наступ, а також завадити Путіну досягти успіху в Україні", – своєю чергою сказав Рютте.
Окрім того, Блінкен акцентував, що адміністрація США, чиє правління завершується, у наступні місяці "продовжуватиме підтримувати все, що ми робимо для України".
"Президент Байден має цілковитий намір використовувати кожен день, щоб продовжувати робити те, що ми робили останні чотири роки, а саме – зміцнювати цей Альянс", – сказав Блінкен.
Згідно з графіком Держдепартаменту очікується, що Блінкен зустрінеться з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою.
У Брюсселі він також зустрінеться:
- з верховним головнокомандувачем ОЗС НАТО в Європі генералом Крістофером Каволі,
- вищими посадовими особами ЄС,
- міністром закордонних справ Великобританії Девідом Леммі.
Нагадаємо, що у Департаменті оборони Сполучених Штатів Америки уточнили суму, яка залишилася для військової допомоги Україні. На військову підтримку Києва залишилося 9,3 мільярда доларів.
У Пентагоні також розповіли, що вже поставили Україні:
- 83% обіцяних 155-мм артилерійських боєприпасів, снарядів GMLRS, ракет ППО PATRIOT та AMRAAM;
- 67% ракет Stinger та HAWK;
- 60% бомб Small Diameter Bombs (SDB) та 105-мм боєприпаси.
Окрім того, Сполучені штати Америки надсилають Україні понад 500 ракет-перехоплювачів, які використовують для систем протиповітряної оборони Patriot і NASAMS.