Соціологи фіксують зростання підтримки “мирних переговорів” серед населення рф

Три чверті жителів російської федерації підтримують війну проти України. У жовтні цього року більш ніж половина хочуть мирних переговорів, однак на своїх умовах.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на дані опитування незалежного "Левада-центру".

Рівень підтримки війни проти України значно не змінюється і залишається високим – 76%. Не підтримують – 15% опитаних.

Як зазначається у повідомленні, після зниження частки прихильників мирних переговорів на тлі подій у Курській області їх кількість поступово збільшується – до 55%. Частка прихильників продовження воєнних дій знижується – до 36%.

Соціологи "Левада-Центру" цього разу не повідомляють, які саме "мирні переговори" підтримують жителі російської федерації. Попередні опитування показували, що 70% схвалили б негайне припинення війни, проте за збереження захоплених територій.

У разі відходу з окупованих територій завершення війни підтримали б лише 30% опитаних.

У жовтні думки жителів Росії розділилися з питання про те, чи вони скасували або підтримали початок війни, якби у них була можливість повернутися в минуле: 40% – скасували б, 44% – підтримали б. За півтора року громадська думка з цього питання не зазнала значних змін.

Близько половини жителів росії готові відправити родича на війну. Рівні частки швидше схвалили б (40%) і не схвалили б (42%) рішення члена сім'ї або близької людини, якби він підписав контракт з військовим відомством РФ.

Опитування "Левада-центру" проведено з 24 по 30 жовтня 2024 року серед 1617 осіб. Дослідження проводиться вдома у респондента шляхом особистого інтерв'ю. Статистична похибка (з ймовірністю 0,95) вбирається у 3,4%.

Нагадаємо, за даними опитування майже половина громадян російської федерації, 47%, вважає, що повномасштабне вторгнення в Україну завдало більше шкоди, ніж користі. Це є найвищим показником з початку повномасштабної війни проти України.

Як повідомлялось, станом на січень місяць цього року 63% росіян продовжували підтримувати війну в Україні, попри те, що в російській федерації погані економічні умови та рівень життя.

Також повідомлялось, що 58% громадян України схиляються до думки, що навіть у разі істотного скорочення західної допомоги варто все одно продовжувати бойові дії для тиску на російських загарбників, попри ризики для територій, які контролює Україна зараз.

Окрім того, майже 67% українців не погодилися б на повернення до лінії розмежування станом до 24 лютого 2022 року замість відновлення кордонів станом на 1991 рік і майже 64% українців не підтримують ідею прямих переговорів з російською федерацією для досягнення миру.

Свіжі дописи

  • Новини

Довгострокові контракти повинні стати нормою для виробників зброї у 2025 році: уряд опрацьовує механізм

У 2025 році на програму виробництва та закупівлі зброї передбачено рекордний бюджет — щонайменше 739… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Росіяни не продають інсулін та інші життєво важливі препарати українцям без російського паспорта, – ГУР

На тимчасово окупованих територіях України росіяни заборонили продаж в аптеках життєво важливих препаратів людям, які… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

В Одеській філармонії відбувся перший концерт після ракетного обстрілу росіян

В Одеській обласній філармонії ім. Давида Ойстраха, що наприкінці січня постраждала внаслідок російського ракетного удару,… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Литва передала Україні нову партію військової допомоги

Литва передала Україні запасні частини для бронетранспортерів та вантажівки. Вантаж, призначений для українських військових, прибув до… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Міноборони: 100 підрозділів почали звітувати в Армія+ про ураження ворога

У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Японія допоможе Україні відновити родючість ґрунтів за допомогою нанотехнологій

Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.