"Ліга Дужих": в Україні запустили соціальний проєкт підтримки футболістів з ампутаціями
Українська асоціація футболу (УАФ) презентувала новий соціальний проєкт під назвою "Ліга Дужих", створений для того, щоб залучити людей з ампутованими кінцівками або порушенням функції однієї з кінцівок до футболу.
Про це повідомили в пресслужбі організації, наголошуючи на важливості ініціативи як для фізичного, так і для психологічного здоров'я учасників, пише Рубрика.
У чому проблема?
Футбол — найпопулярніший вид спорту в Україні. Це гра, яка не має меж і обʼєднує людей на подвір'ях шкіл, у дворах, навіть на військових позиціях у хвилини відпочинку.
"В Україні налічується понад 100 000 людей з ампутаціями кінцівок, і наше завдання — створити для них умови реабілітації та залучити до спорту.
Адже футбол має унікальну силу допомагати у фізичному та емоційному відновленні. Упевнений, що «Ліга Дужих» досягне успіху у своїй місії розвитку ампфутболу в Україні", — підкреслив важливість та унікальність проєкту президент УАФ Андрій Шевченко.
Яке рішення?
"Ліга Дужих" має на меті не лише залучати нових гравців до футболу, але й розвивати ампфутбольну спільноту в Україні, сприяючи популяризації цього виду спорту.
Як зазначили в УАФ, проєкт покликаний створити можливості для реабілітації через спорт, що відіграє ключову роль у відновленні людей з інвалідністю.
"Багато хлопців кажуть, що ми повертаємо їх до життя": як працює реабілітація військових, які втратили зір через війну
Як це працює?
Ініціатори проєкту зазначають, що "Ліга Дужих" спрямована на забезпечення доступності футболу для всіх, незалежно від фізичних обмежень.
Ампфутбол, як один із напрямків адаптивного спорту, надає можливість гравцям з ампутаціями або порушенням функції кінцівок брати участь у спортивних змаганнях і тренуваннях, відкриваючи для них нові можливості для активного життя.
Проєкт "Ліга Дужих" включатиме низку подій, спрямованих на розширення знань та можливостей у сфері ампфутболу. Серед запланованих заходів:
- Семінар для тренерів, менеджерів та арбітрів — який відбудеться 8—10 листопада. Учасники зможуть дізнатися більше про методики роботи з гравцями, що мають фізичні обмеження.
- Тренувальні збори для гравців — з метою об'єднання учасників проєкту та надання їм нових знань і практичного досвіду у футболі. Цей захід також заплановано на 8—10 листопада.
Вся необхідна інформація про заходи та можливості участі в "Лізі Дужих" буде доступна на офіційному сайті проєкту.