fbpx
Сьогодні
13:31 26 Бер 2025

Обов’язковий призов на військову службу для жінок у Данії запровадять вже з 2026 року

Фото: З відкритих джерел

З 2026 року Данія почне призвати жінок до армії. На меті збільшити чисельність Збройних сил та допомогти протистояти загрозам з боку російської федерації.

Про це пише Bloomberg.

Згідно з офіційними даними, станом на 2024 рік у Данії було до 9000 професійних військовослужбовців на додачу до 4700 призовників, які проходять базову підготовку.

Як свідчать офіційні дані, минулого року у Данії було 4717 призовників. Жінки, які проходили військову службу, становили 25,1% від загальної кількості призовників.

Як повідомляє видання, зараз данські жінки можуть приєднатися до армії на добровільній основі, тоді як чоловіки повинні служити, якщо їх призивають.

Копенгаген поширить обов'язковий військовий призов на жінок на рік раніше, ніж спочатку планувалося, заявив міністр оборони Троелс Лунд Поульсен 25 березня.

Це сталося після того, як уряд досяг згоди з переважною більшістю партій у парламенті.

Міністерство оборони Данії також оголосило про плани витратити 12 мільярдів крон (1,7 мільярда доларів) на залучення інвестицій у бригади, а також на потенційну закупівлю двох літаків-заправників у повітрі.

Профінансує це так званий урядовий Фонд прискорення, який створили в лютому. Його заснували для збільшення витрат на оборону для протидії загрозам безпеці з боку росії.

Поульсен раніше заявляв, що нова система вимагатиме змін у законі, які, за його словами, відбудуться у 2025 році та набудуть чинності у 2026 році.

Данія стане третьою країною НАТО, яка призиватиме жінок на службу. Сусідня Норвегія першою запровадила такий призов у ​​2015 році, а Швеція відновила призов із 2017 року, поширивши його на жінок.

Що відомо про жінок в ЗСУ

Жінки стали невід'ємною частиною Збройних сил України. Вони проходять службу в різних військових спеціальностях: медики, зв'язківці, снайпери тощо. Загалом станом на 1 січня 2025 року в ЗСУ служать понад 70 000 жінок. Це на 20% більше, ніж у 2022 році.

Як розповів заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, понад 5 500 військовослужбовиць нині перебувають безпосередньо на передовій. Загалом зараз 7,3% чисельності особового складу Збройних сил України складають жінки.

За його словами, законодавство прямо забороняє дискримінацію, насильство та сексуальні домагання в армії. Відповідальність за такі порушення – від дисциплінарних стягнень до кримінальної відповідальності.

Заступник міністра оборони також додав, що одним із пріоритетів міністерства у цьому напрямку залишається медичне забезпечення військовослужбовиць і повний доступ до медичних послуг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: