Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з Міністром юстиції та цифрових справ Естонії Ліісою-Лі Пакоста обговорила посилення механізмів пошуку та повернення полонених і депортованих росією українських громадян. Зустріч відбулася на полях Міністерської конференції щодо людського виміру Формули миру, що відбулася 30-31 жовтня у Монреалі, Канада.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство юстиції України.
Ольга Стефанішина представила концепцію та механізм роботи Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у звʼязку із збройною агресією росії проти України.
«У нас є власний, дуже серйозний потенціал для адміністрування і роботи над тим, щоб зробити цей інструмент дієвим. Також Україна вже має домовленості з міжнародними партнерами, які висловили готовність підтримувати роботу реєстру. Нам потрібна, головним чином, координаційна підтримка та сприяння. Україна дуже зацікавлена у співпраці з таким надійним партнером, як Естонія, на шляху його реалізації», – зазначила Віце-прем'єр-міністр.
Міністр юстиції Естонії у свою чергу відзначила, що її країна має значний досвід роботи з безпечної обробки чутливих даних, яким готова поділитись.
У межах зустрічі обговорили також можливості посилення цифрової співпраці, зокрема в межах діяльності Міністерств юстиції. В Естонії портфель Міністра юстиції було розширено за рахунок цифрової трансформації з метою розбудови цифрової держави. Окремо зупинилися на питаннях збереження та посилення санкцій проти росії за її вторгнення в Україну, а також використання заморожених російських активів на користь нашої держави.
Сторони домовилися тісно співпрацювати, зокрема на міжнародному рівні. Міністр Естонії розповіла про ухвалене законодавче регулювання, що дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, які росія завдає Україні внаслідок війни.
Міністри присвятили окрему увагу прогресу України на шляху до ЄС та євроінтеграційному порядку денному країни, зокрема в контексті опублікованого цього тижня Звіту в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року.