Поблизу станції українських полярників окрім субантарктичних пінгвінів з’явилися ще інші цікаві істоти – "адельки"
Біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" з'явилися перші пінгвіни Аделі, які вирішили облаштувати гнізда на острові Галіндез. Їх можна легко впізнати за червоним дзьобом та білими смугами на скронях.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук в Національному антарктичному науковому центрі.
Як розповідають полярники, переважно тут можна зустріти субантарктичних пінгвінів, кількість яких минулого сезону сягнула рекордних 7 тисяч.
"Коли ми говоримо про повернення пінгвінів до "Вернадського", то зазвичай маємо на увазі субантарктичних пінгвінів. Цей вид легко впізнати за червоним дзьобом та білими смугами на скронях. Саме кількість субантарктичних пінгвінів сягнула рекордних 7 тисяч на нашому острові Галіндез минулого сезону", пояснюють біологи.
Водночас біля української антарктичної станції з'явилися перші пінгвіни Аделі, які вирішили облаштувати гнізда на острові Галіндез. Вони з повністю чорною головою та блакитними очима і теж інколи заходять у гості.
"Представники цього виду здебільшого гніздують на інших островах нашого району, а на Галіндез заходять у гості. Але кілька пар можуть гніздувати й тут. Наприклад, торік гнізда зробили дві пари, однак лише в однієї було маля", розповіли вчені.
Цього року біологи вже зафіксували активне будівництво гнізда в однієї пари.
"Сподіваємося, цього року зможемо показати вам маленьких "аделят" із Галіндеза", наголосили полярники.
Субантарктичні пінгвіни легко уживаються поруч з "адельками", оскільки два види птахів не спаровуються між собою і не ведуть боротьби за територію.
"Загалом "адельки" більш холодолюбні пінгвіни, тоді як субантарктичні – більш теплолюбні. Тому зі зміною клімату популяція останніх зростає", – пояснюють полярники.
Нагадаємо, на українській антарктичній станції "Академік Вернадський" розпочалася весна, і з нею для гніздування повертаються тисячі субантарктичних пінгвінів. За попередніми підрахунками членів антарктичної експедиції, поблизу "Вернадського" перебуває понад 3,5 тисячі птахів.
Раніше українські дослідники зі станції "Академік Вернадський" показали щемливе відео з антарктичними пінгвінами та їхніми малюками.