fbpx
Сьогодні
11:30 22 Жов 2024

російські війська систематично застосовують хімічну зброю та страчують військовополонених, – ISW

English version here

Фото: АР

російські війська останнім часом збільшили кількість систематичних страт українських військовополонених та продовжують застосовувати хімічну зброю, що є грубим порушенням міжнародного права, зокрема Женевської конвенції та Конвенції про заборону хімічної зброї.

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

За оцінкою американських аналітиків, російські війська останнім часом збільшили кількість систематичних страт українських військовополонених. За даними Інституту вивчення війни (ISW), останній інцидент стався 18 жовтня поблизу Селидового, Донецька область, де двох беззбройних українських військових розстріляли російські солдати після того, як їм зв'язали руки.

Крім того, як зазначає ISW, рф продовжує використовувати хімічну зброю проти українських сил. Російський військовий блогер навіть підтвердив 20 жовтня, що російські війська застосовують хлорпікрин — токсичну речовину, яка серйозно пошкоджує легені.

Раніше, 1 травня, Державний департамент США заявив, що росія порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї, використовуючи хлорпікрин та інші заборонені речовини, такі як засоби для боротьби з масовими заворушеннями.

Українські джерела також раніше повідомляли, що російські війська все частіше використовують гранати, оснащені хлоропікрином, що є черговим порушенням міжнародних договорів і стандартів гуманітарного права.

"Очевидне систематичне вчинення воєнних злочинів на всьому театрі бойових дій свідчить про те, що у російських військ низький рівень дисципліни, а російські польові командири не роблять нічого, щоб запобігти участі своїх підлеглих у такій злочинній поведінці, або, можливо, навіть заохочують їх до неї. Немає жодних доказів того, що росія притягує персонал до відповідальності за порушення законів війни, про які повідомлялося", наголосили американські фахівці.

Ключові висновки ISW за 21 жовтня:

  • Референдум про вступ Молдови до Європейського Союзу (ЄС), що відбувся 20 жовтня, пройшов з надзвичайно малою перевагою, значною мірою завдяки підтримці молдовської діаспори, і нинішній президент Молдови Майя Санду зустрінеться з Александром Стояногло у другому турі голосування 3 листопада. Кілька молдовських і європейських чиновників повідомили про потенційне втручання росії у вибори, і Кремль і його афілійовані особи в Молдові, ймовірно, продовжать свої зловмисні спроби впливу напередодні другого туру голосування 3 листопада.
  • Кремлівські чиновники і російські військові блогери стверджували, що молдовська влада сфальсифікувала результати виборів і референдуму, і продовжували просувати давні кремлівські наративи, спрямовані проти шляху Молдови до європейської інтеграції.
  • Міністр оборони США Ллод Остін відвідав Київ 21 жовтня і оголосив про новий пакет військової допомоги Україні у розмірі $400 млн.
  • Росія, схоже, намагається зменшити напруженість у відносинах з Південною Кореєю після достовірних повідомлень про активізацію північнокорейської співпраці з росією, включаючи попередження південнокорейської та української розвідок про те, що контингент північнокорейських військ розгорнувся для тренувань в росії.
  • Російські війська продовжують систематично скоювати воєнні злочини, включаючи страти українських військовополонених та застосування хімічної зброї.
  • Нещодавно українські війська просунулися вперед у західній частині Курської області.
  • Російські війська просунулися на захід від Кремінної, на південний схід від Покровська та на південний схід від Курахового.
  • Нещодавно російські війська провели кілька механізованих атак різних ешелонів на Курахівському напрямку.
  • Російська окупаційна влада продовжує примушувати окуповане українське населення підписувати контракти з Міністерством оборони росії.

Раніше Рубрика повідомляла, що російські військові на Бахмутському напрямку розстріляли військовослужбовця ЗСУ, який міг бути пораненим. За даним фактом прокуратура розпочала розслідування.

Також генеральний прокурор України Андрій Костін заявляв, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Крім того, у Раді ООН з прав людини країнам доповідають про звіти Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), в яких документуються катування і жорстоке поводження з українськими полоненими в росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: