fbpx
Сьогодні
10:18 11 Жов 2024

Цьогоріч понад 140 нових зразків БпЛА допустили до експлуатації в ЗСУ, - Міноборони

English version here

Фото: Міноборони

До експлуатації в Силах оборони України від початку цього року кодифіковані та допущені понад 140 безпілотних авіаційних комплексів та 33 наземні роботизовані комплекси вітчизняного виробництва.

Про це повідомили в Міністерстві оборони, інформує Рубрика.

У відомстві нагадали, що у 2023 році кодифіковані були:

  • 60 безпілотних авіакомплексів,
  • дев'ять наземних роботизованих комплексів українського виробництва.

Керівник Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки полковник Володимир Рочняк відзначив стрімке зростання ролі безпілотних систем на полі бою.

"Українські зброярі швидко реагують на потреби фронту. Сьогодні вони виробляють безпілотні комплекси за широкою номенклатурою", – зауважив полковник.

За його словами, українські зброярі активно розвивають виробництво авіаційних безпілотників різного призначення: камікадзе, бомберів, розвідників, корегувальників. Також виробляють різні за:

  • типом (літакові, коптерні) ,
  • дальністю (тактичні, оперативні, стратегічні).

Фото: Міноборони

Наземні роботизовані комплекси також виконують широкий спектр завдань:

  • ударні,
  • розвідувальні,
  • логістичні,
  • евакуаційні,
  • інженерні тощо.

Зазначається, що понад 40% з усіх безпілотників цьогоріч дозволених для використання були кодифіковані у третій квартал. Це свідчить про пожвавлення в Україні зброярського виробництва.

Серед дозволених до експлуатації в Силах оборони є безпілотні комплекси, стійкі до засобів радіоелектронної боротьби, радіопрозорі, малошумні, із системами до наведення й самознищення тощо.

Як повідомляла Рубрика, упродовж 9 місяців 2024 року оборонне відомство кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони 175 зразків автотранспорту, зокрема 76 – вітчизняного виробництва.

Окрім того, за дев'ять місяців поточного року до експлуатації в Силах оборони допустили понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – вітчизняного виробництва.

"Щоб збільшити спроможності Сил оборони у небі та на землі, значно розшити номенклатуру виробництва ефективних інструментів війни, нам важливо нарощувати військово-технічну співпрацю з партнерами. Чим більше ми залучимо фінансових та технологічних інвестицій, тим менше шансів буде у Кремля реалізувати свої агресивні плани", – наголосив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Нагадаємо, Міністерство оборони України презентувало іноземним партнерам новітні зразки вітчизняної зброї. Презентація проходила на одному з військових полігонів. Партнерам було показано зразки вітчизняної зброї, які довели свою ефективність на полі бою.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: