У Миколаєві облаштують першу станцію очистки води, яка працюватиме від сонця та вітру

Фото: mkrada.gov.ua
Найближчим часом у Миколаєві планують облаштувати першу в місті станцію очистки води. Вона працюватиме від енергії сонця та вітру.
Про це повідомила Миколаївська міська рада, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, що у середині квітня 2022 року російські ракети поцілили у водогін, який постачав воду до одного з найбільших південних обласних центрів України — Миколаєва.
Якщо раніше до кранів миколаївців надходила одразу питна вода з Каховського водосховища, то весною 2023 року люди залишилися взагалі без жодної. З часом вдалося відновити постачання технічної води, втім зовсім непридатної для вживання в їжу навіть після численних кип'ятінь.
Тимчасовим рішенням стало постачання води з річки Інгулець, для чого уряд цього року виділив 384 мільйони гривень. Проте для повного забезпечення потреб населення Миколаєва уряд активно працює над запуском нової інфраструктури.
Централізоване постачання питної води у Миколаєві можна очікувати не раніше 2025 року.
Яке рішення?
Тому у Миколаєві найближчим часом облаштують першу в місті станцію очистки води.
"На КП "Миколаївелектротранс" облаштують першу в місті станцію очистки води, яка працюватиме від енергії сонця та вітру. Проєкт реалізовуватимуть завдяки підтримці ГО "Молодь України" та DCA", – йдеться у повідомленні.

Фото: mkrada.gov.ua
Як це працює?
За словами директора Миколаївелектротрансу Юрія Сметани, така підтримка є своєчасною, оскільки підприємство вже третій рік продовжує роздачу очищеної води для миколаївців.

Фото: mkrada.gov.ua
"За цей час ми постійно намагалися вдосконалювати свою роботу і знаходили нові рішення, щоб продовжувати підтримувати містян у питанні водозабезпечення. Одна зі складнощів, з якою ми час від часу стикаємось, – періоди відсутності електроенергії, які впливають і на роботу з роздачі води. Раніше ми обходились використанням дизельних генераторів, а зі станцією електрогенерації з сонячної та вітряної енергії ми зможемо не тільки економити, а й бути повністю автономними та стабільними в роботі очистки води", – розповів Сметана.

Фото: mkrada.gov.ua
На думку голови ГО "Молодь України" Максима Коваленка, станції очистки води на сонячних панелях та з вітрогенерацією є унікальними для Миколаєва.

Фото: mkrada.gov.ua
"Зараз ми запустимо таку станцію на базі КП ММР "Миколаївелектротранс", щоб побачити її переваги, можливі недоліки, всі нюанси з обслуговування і надалі встановлюватимемо їх в інших закладах та установах міста. Це дозволить вирішити питання роботи станцій очистки під час відключень світла, а також економити кошти з витрат на електроенергію, яка постійно потрібна для роботи таких станцій", – зазначив Коваленко.
Варто зазначити, що КП "Миколаївелектротранс" здійснює щоденну роздачу води миколаївцям з весни 2022 року, у тому числі використовуючи для цього трамвай та тролейбус. Кожного дня вони розвозять 28 метрів кубічних води для восьми локацій.

Фото: mkrada.gov.ua
Нагадаємо, станом на липень цього року проєкт водогону, який мав забезпечити питною водою обласний центр Миколаїв, перебував на стадії пошуку джерел фінансування.
Варто додати, що Рубрика писала як очищають воду з лиману задля порятунку Миколаєва. У мережі з'явився короткометражний документальний фільм про роботу міського комунального підприємства "Миколаївводоканал". Воно є першим підприємством в сучасному світі, яке вимушено подає в будинки морську "солону" воду.