fbpx
Сьогодні
15:31 08 Жов 2024

Попри сучасні технології, 78% української молоді все ще надає перевагу друкованим книгам, - результати опитування

Фото: Фейсбук / Український інститут книги

Близько 52,8% української молоді регулярно читають книги — щодня або кілька разів на тиждень. Водночас 22,5% опитаних відповіли, що читають лише кілька разів на рік або зовсім не читають.

Про це мова йде в опитуванні U-Report Ukraine, Українського інституту книги й Міністерства культури та інформаційної політики, інформує Рубрика.

Дослідження розглянуло, як і чому молодь читає, які формати літератури їй до вподоби та де вона здобуває книги. Хоча це скорочена версія опитування, повний звіт буде опубліковано на сайті U-Report пізніше.

Причини читання та бар'єри

Більшість молоді, а саме 60%, читають книги просто тому, що їм це приносить задоволення. Інші мотивують це прагненням до саморозвитку та насолоджуються атмосферою читання.

молодь, читання книг

Фото: Фейсбук / Український інститут книги

Ті, хто не читають, найчастіше посилаються на брак часу — таких близько 41%. Ще 33% респондентів стверджують, що не мають бажання читати, а решта – мають інші захоплення, які витісняють книги зі щоденного розкладу.

молодь, читання книг

Фото: Фейсбук / Український інститут книги

Де молодь бере книги?

Більшість молодих людей обирають офлайн магазини для покупки літератури — так відповіли 57% респондентів.

Онлайн книгарні обирають 48% опитаних, а 35% користуються можливістю завантажувати книги безкоштовно або читати їх онлайн.

молодь, читання книг

Фото: Фейсбук / Український інститут книги

Попри сучасні технології, 78% української молоді все ще надає перевагу друкованим книгам. Це свідчить про те, що традиційний формат залишається популярним навіть серед покоління, яке виросло в епоху цифрових технологій.

Як зробити читання звичкою?

Автори опитування поділилися кількома порадами, як "розчитатися":

  1.  "Де ви – там книга". Більше шансів почитати буде, якщо мати книгу під рукою (паперову, на телефоні чи планшеті). Це може бути одна сторінка чи десять. Головне випрацювати звичку брати до рук книгу, коли є вільна хвилина.
  2.  Виділяти час на читання. Для початку варто бронювати для читання 20 хвилин на день, а потім цей час можна поступово збільшувати.
  3.  Читати декілька книг паралельно. Зупинятися і чергувати книги залежно від настрою і бажань – це нормально й працює так само, як обирати фільм на вечір. Одного дня хочеться драму, іншого – комедію.
  4.  Не подобається – не читати. Не варто себе мучити однією книгою, якщо вона вам не подобається. Щоб "розчитатися", варто обирати літературу, яка захоплює.
  5.  Знайти собі bookmate. Домовленість з другом читати книгу разом й обговорювати її допомагає триматися в тонусі, бо тоді ви відповідальні за читання не лише перед собою.

Нагадаємо, що освітньо-культурна та волонтерська мережа Гончаренко центр запустила збір україномовних книг в Києві, Харкові та Івано-Франківську. Їх передадуть бібліотеці деокупованої громади на Херсонщині. Акцію проводять до 10 жовтня.

Окрім того, у вересні в Україні стартує нова програма державної допомоги єКнига, спрямована на підтримку молоді, яка досягла 18-річчя. Програма дозволить юним українцям придбати книжки за рахунок державних коштів, наданих через платформу "Дія" у співпраці з Ощадбанком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: