Першою країною Південно-Східної Азії, де дозволили одностатеві шлюби, став Таїланд
24 вересня Таїланд став першою країною в Південно-Східній Азії, де одностатеві пари можуть офіційно взяти шлюб.
Про це повідомляє AP News.
Як зазначають, це стало можливим після того, як новий закон підписав таїландський король Маха Ваджиралонгкорн.
Через 120 днів впровадження набуде чинності. Це значить, що одностатеві пари зможуть зареєструвати шлюб від січня 2025 року.
Після Тайваню та Непалу, Таїланд став третьою країною Азії, де дозволили одностатеві шлюби.
"Вітаю любов усіх", –написала прем'єр-міністерка країни Петонгтарн Чиват у соцмережі X.
Окрім того, закон передбачає зміни до Цивільного та Господарського кодексів Тайваню, де слова "чоловік та жінки" замінять на гендерно нейтральні, як-от "особа".
Ці зміни надають повні юридичні, фінансові та медичні права для одностатевих пар, які офіційно уклали шлюб.
До того ж новий закон дозволяє одностатевим парам усиновлювати дітей та мати рівні права на спадщину. Це значний крок на шляху до рівноправ'я, зазначають активісти ЛГБТК+ спільноти.
Вааддао Чумапорн, захисниця прав ЛГБТК+, наголосила, що закон є важливим досягненням для рівних прав у країні.
"(Прийнятий – ред.) закон – величезний крок на шляху до рівних прав у Таїланді", – сказала AFP вона.
Закон також відкриває можливість для масових одружень одностатевих пар, перше з яких заплановане на 22 січня в Бангкоку, коли закон набере чинності.
Таїланд протягом тривалого часу відомий своєю репутацією толерантного ставлення до представників ЛГБТК+ спільноти. Останні опитування громадської думки підтвердили переважну місцевого населення узаконення шлюбів між людьми однієї статі.
Натомість більшу частину королівства Таїланд складають буддисти, що мають більш консервативні цінності. Представники ЛГБТК+ спільноти в країні стверджують, що досі стикаються з обмеженнями та дискримінацією в повсякденному житті.
Нагадаємо, у червні 2024 року законопроєкт, за яким у Таїланді легалізували одностатеві шлюби, схвалив сенат. "За" тоді проголосували 130 сенаторів, ще 4 були "проти".
Варто додати, що за результатами опитування 70,4% українців вважають, що представники ЛГБТ-спільноти повинні мати такі ж права, як і решта громадян України.