Як інформує Рубрика, про це йдеться у результатах дослідження, опублікованих у журналі Molecular Ecology Resources, пише Popular Science.
У чому проблема?
Щороку у світі фіксують приблизно 5,4 мільйона укусів змій, які призводять до 81-137 тисяч смертей.
Проблема укусів особливо актуальна для країн, де змії часто трапляються у віддалених районах, що не мають доступу до медичної допомоги.
Яке рішення?
Тож розробка нових методів виявлення отрут може допомогти швидше створювати ефективні протиотрути і рятувати життя.
Наразі дослідники розробили новий інструмент під назвою VenomCap, який дозволяє ідентифікувати гени, що відповідають за вироблення отрути, у змій на генетичному рівні.
Як це працює?
Метод може стати проривом у розробці ефективніших протиотрут і дозволить визначити, які змії виробляють смертельно небезпечні токсини.
"Ми створили інструмент, який допомагає швидко визначити, які гени, що виробляють отруту, присутні у змій із цілих родин", – пояснила одна із авторів дослідження, кураторка герпетології у Музеї природознавства в Чикаго Сара Руейн.
У змій є тисячі генів, які відповідають за вироблення отрути. VenomCap полегшує їхній пошук, дозволяючи вченим уникнути необхідності секвенувати весь геном змії, адже це потребує багато часу і коштів.
Натомість новий інструмент використовує спеціальні проби для захоплення генів, пов'язаних із отрутою, і дозволяє швидко виявити, чи є вони у певного виду.
Команда випробувала VenomCap на 24 видах змій із сімейства елапід. До нього належать:
Отрута цих плазунів може викликати серйозні проблеми з серцем, знищувати тканини і навіть призводити до сліпоти.
VenomCap показав точність до 76% у виявленні генів, пов'язаних із отрутою, що відповідає попереднім дослідженням.
VenomCap також може пояснити, як змінюється отрута у різних видів змій залежно від їхнього способу життя, що дозволить глибше зрозуміти еволюцію цих створінь.
Нагадаємо, біологи виявили у змій Pseudorabdion longiceps унікальний спосіб пересуватися, під час виникнення небезпеки ці тварини стрибають із переворотом, наче колесом.
Також Рубрика писала, як ветеринари з Одеси рятували від змій українських військових під Херсоном.
У Брюсселі, перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ, генеральний секретар НАТО… Читати більше
Національний антарктичний науковий центр приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій. Про це повідомляє… Читати більше
Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів України Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний підписали… Читати більше
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці середи за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний… Читати більше
Війська росії у ніч на 4 грудня атакувала Україну керованою авіаційною ракетою та 50-ма безпілотниками.… Читати більше
росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.