Румунія просить НАТО відреагувати на ситуацію щодо порушення дронами рф повітряного простору
НАТО має вжити "рішучих скоординованих" заходів у відповідь на інциденти, в ході яких російські ракети або безпілотники, випущені Україною, вторгаються в повітряний простір альянсу.
"Держави B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників та ракет у повітряний простір НАТО у Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості вздовж східного флангу НАТО", – заявив Тилвар журналістам.
Міністри оборони держав на східному фланзі НАТО "Бухарестської дев'ятки" (B9) зустрілися 18 вересня в Бухаресті.
"Ось чому необхідні рішучі, скоординовані дії на рівні союзників, а також якнайшвидше впровадження ротаційної моделі протиповітряної оборони та інтегрованої протиракетної оборони", – сказав він.
Заступник міністра оборони Польщі Павло Залевський заявив, що на зустрічі міністрів оборони країн НАТО у жовтні необхідно буде розглянути питання щодо знищення безпілотників, які вторглися у повітряний простір союзників.
"Ми підтвердили гібридні атаки на союзників, а також участь Білорусі у діях Росії", – додав Залевський.
Варто зазначити, що Румунія має спільний кордон із Україною протяжністю 650 км, і за останній рік на її територію неодноразово потрапляли фрагменти російських безпілотників. Румунська територія знаходиться неподалік українських портів на річці Дунай, які часто стають цілями Росії.
Минулого тижня Україна звинуватила росію у використанні стратегічних бомбардувальників для завдання ракетного удару по цивільному зерновозу у водах Чорного моря неподалік Румунії, що ще більше загострило напруженість між Москвою та військовим альянсом.
Раніше цього місяця країни НАТО повідомили, що Румунія і Латвія стали свідками катастрофи російських безпілотників, які вторглися в їхній повітряний простір, що спонукало офіційних осіб закликати до заходів щодо спільної протидії вторгненням Росії в повітряний простір.
Бухарестська дев'ятка – це об'єднання дев'яти країн Центральної та Східної Європи, створене для поглиблення військової співпраці між країнами східного флангу НАТО.