Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на hromadske.
Шуфрича триматимуть під вартою до 4 листопада включно, без можливості внесення застави.
Під час засідання Шуфрич просив суд відправити його до медзакладу, де він нині перебуває, і де б міг взяти участь у суді в режимі онлайн. Мовляв, через стан здоровʼя він не може виступити до кінця, хоча підготував виступ на 1,5 години.
Депутат заявив журналістам, що нещодавно переніс операцію з видалення двох гриж. Зараз Шуфрич перебуває на реабілітації після операції, його палата спеціально обладнана. Він просив взяти перерву, щоб його доправили до лікарні.
Прокурор виступив проти перерви. Суд підтримав позицію обвинувачення і встановив обмеження на час виступів сторін. Також суддя запропонував Шуфричу сісти чи лягти на лавку, якщо йому погано, а не стояти. Той відмовився.
Натомість Шуфрич заявив про «тортури» через «примушування його до процесуальних дій попри біль». Сторона захисту стверджувала, депутат є «відомим опозиційним політиком», а в його діях відсутні ознаки протиправності. Адвокати наполягали змінити запобіжний захід на будь-який інший, не повʼязаний з триманням під вартою.
Поки суд пішов у нарадчу кімнату, Шуфрич перебував в «акваріумі» та впав, схоже, втративши свідомість. Охорона викликала швидку.
Сам Шуфрич у суді стверджував, що не має стосунку до договору щодо охорони майна в окупованому Криму.
Адвокати Шуфрича заявили, що будуть подавати апеляційну скаргу.
Що відомо про справу Шуфрича
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у народного депутата Нестора Шуфрича Служба безпеки України проводить обшуки. Правоохоронці завітали до його будинку у п'ятницю вранці, 15 вересня.
Згодом Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань та Офісом Генпрокурора зібрала аргументовану доказову базу про антиукраїнську діяльність чинного народного депутата Нестора Шуфрича.
За матеріалами розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, агента фсб, завдання якого – координація російської агентури в Україні.
Одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи кремля про те, що українська держава – нібито штучне утворення, що в України та росії єдина історія і що українці та росіяни – нібито "один народ".
Також під час обшуків у Шуфрича знайшли документ зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.
Шуфричу повідомлено про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Санкція статті передбачає до 15 років тюрми.
15 вересня Печерський суд Києва відправив нардепа Нестора Шуфрича під арешт на 60 діб без можливості внесення застави.
У квітні 2024 року СБУ затримала помічника Шуфрича, який фінансував Росгвардію в Криму.
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Саміт G20 у Бразилії відбувся за слабкої підтримки України, сказав Президент Володимир Зеленський під час… Читати більше
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь". Його звинувачують у приховуванні… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.