fbpx
Сьогодні
15:15 23 Сер 2024

У Києві збільшать кількість ділянок без скошування трави: у чому рішення

English version here

Фото: Фейсбук / Олександр Возний

Директор Департаменту захисту довкілля й адаптації до зміни клімату Олександр Возний анонсував, що у столиці збільшать кількість ділянок без скошування трави.

Про це він розповів в інтерв'ю "Вечірньому Києву", передає Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо у застосунку Київ Цифровий завершилось опитування, присвячене довкіллю столиці. У ньому взяли участь близько 40 тисяч киян.

Возний зазначив, що за те, щоб збільшити ділянки без скошування й з різнотрав'ям проголосувало 66 відсотків респондентів у "Київ Цифровий". Це фактично понад 20 тисяч людей.

Яке рішення?

Тому у Києві збільшать кількість ділянок без скошування трави.

в Києві вирішили тимчасово відмовитися від косіння трави

Фото: Олександр Возний

"Ми вже провели наради з КО "Київзеленбуд", райдержадміністраціями та Керуючими компаніями, проінформували їх про результати голосування та напрацьовуємо рішення про збільшення таких ділянок", — повідомив Возний.

Як це працює?

Процес створення нових ділянок без скошування вимагає організаційних заходів від міста та роз'яснювальної роботи, упевнений директор Департаменту захисту довкілля й адаптації до зміни клімату.

"Є частина киян, які розуміють, чому не варто скошувати траву. А є частина, що скаржаться на 15-51 на безлад і зарості. У Дніпровському районі днями мешканці самотужки викосили таку ділянку. Тому інформаційні таблички або стенди стануть у пригоді. Ми в Берліні бачили, що частина парку викошена як партерний газон, де люди можуть займатися спортом, відпочивати, інша частина залишена з природним різнотрав'ям, квіточками, комахами", — зазначив Возний.

Нині у Києві 65 локацій на 149 га — це ділянки без скошування, додав він. Наступного року проєкт масштабують — до ініціативи долучатимуться:

  • Керуючі компанії,
  • ОСББ,
  • заклади освіти.

Зазначимо, що кияни неодноразово підписували петиції й просили владу міста повністю відмовитись від скошування газонів. На думку містян та природозахисників, така практика матиме тільки переваги — це й економія ресурсів, й підтримка біорізноманіття й зниження температури у спеку.

До того ж рослини зволожуватимуть і очищуватимуть повітря.

Варто додати, що ще у травні 2023 року для того, щоб застосувати європейські практики захисту біорізноманіття у Києві мали висадити 25 декоративних лук та відмовитися від скошування трави на експериментальних ділянках.

У 2024 році столиця України Київ продовжив експеримент із декоративними луками й відмовою від косіння трави.

Проте в липні через аномальну спеку у Києві вирішили тимчасово відмовитися від косіння трави на всіх комунальних територіях. Мова йшла про більшість парків і скверів столиці, а також велику кількість інших зелених зон. Відповідне рішення пояснили тим, що чим більше в місті дерев, кущів, газонів, тим легше переносити спеку.

Також в столиці Управління екології та природних ресурсів КМДА започатковує екологічну ініціативу "Місто живих стін", яка передбачає вертикальне озеленення із використанням винограду Вічі.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: