Медична евакуація: понад 5 000 українців отримали лікування за кордоном завдяки співпраці МОЗ та міжнародних партнерів
Від початку повномасштабної війни в Україні відбувається медична евакуація за кордон постраждалих українців, які потребують лікування у спеціалізованих клініках Європи.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на МОЗ.
Пацієнтів приймають медичні заклади понад 30 країн, зокрема Австрія, Данія, Німеччина, Норвегія, Польща, Литва, Франція та інші. Серед країн, які надали найбільшу кількість місць для лікування громадян України:
- Німеччина – 1293 особи,
- Польща – 427 осіб,
- Норвегія – 378 осіб.
Евакуаційні рейси здійснюються щотижня від початку повномасштабної війни. За цей час у межах співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, урядів європейських країн та багатьох партнерів за кордон вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом 5234 пацієнти.
Евакуації підлягають дорослі та діти із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. Зазначимо, що серед евакуйованих є понад 700 дітей з травмами та онкологічними захворюваннями.
Аби українці могли лікуватися за кордоном, Міністерство охорони здоров'я подає запит на евакуацію й отримує на нього пропозиції від лікарень країн-членів Євросоюзу та країн-партнерів програми Medevac. Далі координатори МОЗ погоджують етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.
Також У МОЗ зазначають, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон — абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.
Детально ознайомитися з питаннями медичної евакуації для громадян України можна за посиланням.