Від Охтирки до Запоріжжя: освітній табір в Карпатах зібрав екоактивістів з усієї України для обміну досвідом
Освітній табір "Знизу вверх", організований громадською організацією Екодія, зібрав у Карпатах понад 50 екоактивістів та екоактивісток з різних регіонів України. Цей захід став унікальною платформою для обміну досвідом, отримання нових знань та формування мережі взаємопідтримки серед учасників.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Екодії.
Як розповіли організатори, програма табору була насиченою і різноманітною. Учасники мали змогу:
- відвідати лекції на теми зеленого відновлення,
- ознайомитися з успішними прикладами проєктів у громадах,
- взяти участь у практикумах з написання звернень до влади та створення спільнот.
Представниці таких громадських організацій, як "Екоклуб", "Плато" та Українська природоохоронна група, поділилися своїм досвідом і надали цінні поради.
"Це перший освітній активістський табір, який ми організували з початку повномасштабного вторгнення. Ми прагнули надати учасникам актуальні знання щодо концепту зеленого відновлення і навчити їх ефективно впливати на процеси відбудови на місцевому рівні", зазначила менеджерка волонтерської спільноти Екодії та координаторка табору Дарія Жданова.
Загалом організація отримала 259 заявок на участь у таборі, з яких було обрано 35 учасників. Серед них:
- місцеві активістки та голови ініціативних груп,
- працівниці національних парків,
- енергоменеджери громад,
- представниці громадських організацій,
- голови ОСББ,
- студенти, студентки та волонтерки Екодії.
"Я долучився до табору, щоб отримати цінний досвід і познайомитися з людьми, які поділяють мої погляди та професійні інтереси. Як енергоменеджер, моя робота безпосередньо пов'язана з довкіллям і адаптацією до зміни клімату. Тут я вперше спробував писати звернення до влади та дізнався багато нового про стратегічне планування у сфері енергетики та клімату", поділився своїми враженнями один з учасників табору Артур Штогрин.
До того ж організаторам вдалося залучити представників громад, які найбільше постраждали від російської агресії. Так, про концепцію зеленого відновлення дізналися учасниці з Охтирки, Херсону, Запоріжжя, Дніпра, Маріуполя, Бучі, Вознесенська та інших міст.
"Мені дуже сподобалося, що долучитися могли як люди з досвідом, так і ті, хто тільки починає свій активістський шлях. Абсолютно усі різні учасники, але разом з'являється такий ефект взаємопідтримки і взаємної впевненості, що ми всі на правильному шляху. Я закликаю долучатися, не дивлячись на досвід чи вік, а тільки на відчуття, що ви хочете бути частиною екоспільноти і разом творити великі зміни", зауважила голова ГО "Маріуполь нуль відходів" Наталія Гаєцька.
"Такий у мене був план. Я про це мріяв з четвертого класу": як працює центр реабілітації птахів "Вільні крила"
Після завершення табору учасники матимуть можливість взяти участь у конкурсі на отримання мінігрантів для реалізації природоохоронних і кліматично-адаптаційних проєктів у своїх громадах. Серед можливих проєктів:
- створення прибережних смуг,
- відновлення лісосмуг,
- впровадження інших природоорієнтованих рішень.
Табір "Знизу вверх" став важливою віхою для екоспільноти України, демонструючи зростання активності та згуртованості серед екологічних активістів і активісток.
Нагадаємо, що WWF-Україна наполягає на впровадженні концепції екологічного стоку — що це і для чого він потрібен.
Також на Житомирщині та Рівненщині буде реалізовано пілотний проєкт у рамках реформи системи екоконтролю.