fbpx
Сьогодні
11:46 31 Лип 2024

Українська мобілізація досягає рівня російської: щомісячний набір становить до 30 тисяч новобранців, - NYT

English version here

Фото: Dnepr.express

Після ухвалення закону про посилення мобілізації у травні 2024 року Україна щомісяця набирає до 30 тисяч нових військовослужбовців. Це число майже дорівнює тому, яке щомісяця набирає російська армія.

Про це пише New York Times.

Як зазначає видання, це число є значно більшим у порівнянні з показниками останніх зимових місяців. Проте, офіційного підтвердження цієї інформації від української влади не було, і незалежно перевірити ці дані журналісти NYT не змогли.

Українські військові джерела розповідають, що ситуація з мобілізацією значно покращилася порівняно з кінцем 2023 року. Однак, ця кількість новобранців все ще не задовольняє всі потреби армії.

За словами джерел, мобілізація поки що не призвела до значного посилення українських сил на полі бою.

New York Times також зазначає, що багато новобранців все ще проходять навчання, а ті, хто вже прибув на фронт, часто не є повністю готовими до ведення бойових дій через відсутність належної фізичної підготовки та досвіду.

Але кілька бригад, розгорнутих на полі бою, повідомили про збільшення кількості призовників, яких вони отримали за останні тижні:

  • Назар Войтенков, пресофіцер 33-ї механізованої бригади, заявив у п'ятницю, що його підрозділ "отримав більше новобранців цього місяця", ніж на початку року.
  • Лейтенант Сергій Скібчик, пресофіцер 65-ї бригади, яка воює на півдні України, сказав: "Ситуація дещо покращується порівняно з кінцем 2023 року, коли була гостра нестача людей".

Окрім того, Франц-Штефан Гаді, військовий аналітик з Відня, який нещодавно повернувся з польового дослідження в Україні, сказав, що велика кількість призовників прибуде на поле бою в найближчі тижні.

Перед тим, як це станеться, очікують, що російські війська "зроблять ще один великий поштовх" і спробують прорвати українські лінії.

Військові сподіваються, що до кінця літа вдасться стабілізувати фронт та покращити умови на передовій.

Варто зауважити, що ці дані свідчать про серйозні зусилля України з нарощування військових сил в умовах затяжного конфлікту, проте показують і ті виклики, з якими стикається країна в контексті забезпечення боєздатності нових підрозділів.

Що відомо про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років, який Верховна рада схвалила у травні 2023 року.

Окрім того, на вимогу Закону про мобілізацію, протягом 2 місяців — з 18 травня по 16 липня 2024 року — мільйони військовозобовʼязаних оновили свої дані.

За результатами оновлення, 4 690 496 військовозобов'язаних виконали свій обовʼязок.

Варто додати, що в Україні зросли темпи мобілізації. Лише у травні до війська набрали стільки ж людей, як і за останні пів року.

Зауважимо, що "Рубрика" розповідала, що потрібно зробити до того, як ви долучитесь до війська. Про те, як зробити свою мобілізацію максимально комфортною та безболісною у майбутньому — у нашому матеріалі: "Як підготуватися до мобілізації: що купити, чого навчитись, як подбати про документи".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: