fbpx
Сьогодні
Фото 21:54 25 Лип 2024

У нацпарку "Слобожанський" провели облік лелек: 35 пар успішно виростили 85 пташенят

Фото: Фейсбук / Slobozhanskyi National Nature Park

Протягом липня на території національного парку "Слобожанський" тривав облік лелек білих.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міндовкілля, на Фейсбук НПП "Слобожанський".

У чому проблема?

24 лютого 2022 року повномасштабне військове вторгнення росії в Україну вмить зруйнувало спокійне мирне життя не тільки українців, а й найулюбленіших птахів-сусідів – лелек білих.

У той рік, ймовірно, чимала кількості лелечих пар в Україні, як і люди, втратили свої домівки через ворожі руйнування.

Перед екологами гостро стоїть питання, як лелеки білі виживають в умовах війни, чи потребують допомоги та якщо так, то що потрібно зробити для їхнього збереження.

Адже споконвіку ці птахи для українців асоціювалися з добробутом і спокоєм, можливістю жити у мирі з природою, адже сусідство людини й дикого птаха додає  відчуття спорідненості та гармонійності відносин з природою.

Яке рішення?

Як зазначили у відомстві, протягом липня на території національного парку "Слобожанський" тривав облік лелек білих.

Як це працює?

Зауважили, що проєкт реалізується Green Art Tour – Громадська організація спільно з Нацпарком "Слобожанський" завдяки підтримці Посольства Словенії в Україні та Міністерства закордонних та європейських справ Словенії.

У міністерстві розповіли, що до роботи природоохоронців долучилися учасники Школи екологічного волонтерства, яка працює з метою розвитку волонтерської діяльності на рівні громади.

Для того, щоб провести облік пернатих, учасники заходу:

  • перевіряли гнізда птахів у різних населених пунктах,
  • фотографували пташенят,
  • збирали дані для науковців.
лелеки парк

Фото: Фейсбук / Slobozhanskyi National Nature Park

У Міндовкіллі додали, що навіть сильна спека не завадила друзям НПП "Слобожанський" відвідати лелек у Харківській області.

лелеки парк

Фото: Фейсбук / Slobozhanskyi National Nature Park

"Нарахували 38 пар білих лелек, серед них 35 пар успішно виростили 85 пташенят. Це найбільша кількість успішних лелечих пар за одинадцять років спостережень в околицях НПП "Слобожанський"", підкреслили у відомстві.

лелеки парк

Фото: Фейсбук / Slobozhanskyi National Nature Park

Нагадаємо, що цього року Нацпарк бере участь у Міжнародному 8 обліку білих лелек. Зібрані дані будуть надіслані міжнародним фахівцям для глобальної оцінки стану популяції цього виду.

лелеки парк

Фото: Фейсбук / Slobozhanskyi National Nature Park

Раніше ми писали, що українські розробники створили мобільний додаток для відстеження кількості лелек. Ці дані є важливими для науковців, які вивчають стан популяції цих птахів і розробляють нові заходи для їхнього збереження.

Варт додати, що у громаді на Харківщині з'явився простір біорізноманіття — тут місцеві жителі разом з науковцями створюють куточок дикої природи. Для чого це і як працює таке рішення, розповідає "Рубрика" у статті: "Простір біорізноманіття: як на Харківщині місцеві та науковці об'єднуються заради дикої природи".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: