Збір коштів на кейсеваки для ЗСУ: Укрзалізниця почала продавати "бойовий чай" у потягах
Для того, що зібрати кошти на кейсеваки для українських оборонців акціонерне товариство "Українська залізниця" почало продавати "бойовий чай" у потягах.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Інстаграм перевізника.
У чому проблема?
"Кейсеваки рятують життя. Потреба в подібних авто у Силах оборони величезна. Це сотні машин", наголошує заступник директора "Повернись живим" Олег Карпенко.
Адже евакуаційні позашляховики допомагають бойовим медикам рятувати своїх побратимів та посестер на відрізку з лінії бойового зіткненні до стабпунктів і далі, в тому числі — до медичних потягів Укрзалізниці.
Яке рішення?
Тому Фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим" та Укрзалізниця розпочали спільний проєкт "Залізно поруч".
Його мета — зібрати 48 мільйонів гривень на кейсеваки, спеціально обладнані позашляховики для евакуації поранених із передової.
Як це працює?
Своєю чергою Укрзалізниця на усіх рейсах далекого сполучення зробила доступними п'ять видів "бойового чаю" Gemini.
Кожен з них присвячений конкеретній бригаді:
- Чорний чай з бергамотом – 53 ОМБр імені Князя Володимира Мономаха;
- Чорний чай з лимоном – 28 ОМБр імені Лицарів зимового походу;
- Чорний чай з перцем – 24 ОМБр імені Короля Данила;
- Травʼяний чай – 54 ОМБр імені Гетьмана Івана Мазепи;
- Каркаде – 30 ОМБр імені Князя Костянтина Острозького.
View this post on Instagram
У перевізника наголосили, шо 10 гривень з кожного пакетику чаю перераховують на збір "Залізно поруч". Задонейтити можна за посиланням.
Варто додати, що у межах збору "Залізно поруч" хочуть зібрати кошти на переобладнання 15 позашляховиків. У всіх машинах встановлять:
- інвертори,
- системи освітлення,
- додаткові елементи живлення,
- органайзери.
Також машини для евакуації обладнають засобами РЕБ і навчать медиків користуватися ними. Детальніше про збір читайте тут.
Нагадаємо, що компанія-перевізник "Укрзалізниця" за останні два роки вже переобладнала 68 вагонів для потреб медичної евакуації, яку виконують залізничники.
Також українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою. Транспортер успішно пройшов попередні випробування та знаходиться на етапі кодифікації.