Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
«Дуже прикро, але, попри всі зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося. Щирі співчуття рідним, близьким та учням Ірини Дмитрівни», — наголосив він.
Міський голова Андрій Садовий заявив, що медики зробили все можливе, але поранення було несумісне з життям.
Пошуки нападника ще тривають.
Нагадаємо, 19 липня о 19:30 поліція отримала повідомлення про те, що на вулиці Масарика у Львові невідомий чоловік стріляв у перехожу — це була мовознавиця Ірина Фаріон. Вона перебуває у важкому стані в реанімації.
Ірина Фаріон — українська мовознавиця, блогерка, громадська діячка та колишня народна депутатка від консервативно-націоналістичного Всеукраїнського об'єднання «Свобода».
У Верховній Раді популяризувала ідею важливості української мови, зокрема виступала проти «Закону Ківалова-Колесніченка». Закон від 2012 року, який зрештою визнали незаконним, передбачав офіційну двомовність у регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків. Тоді низка обласних та місцевих рад визначили регіональною мовою російську.
У грудні 2012 року політикиня розкритикувала намір уряду скасувати обов'язковість дублювання фільмів українською, а також неволодіння державною мовою тодішнього глави Кабінету Міністрів Миколи Азарова. Вона звернулася до ексглави уряду:
«Мову не знають ті, які або політично упереджені, або розумово відсталі».
Нагадаємо, що в інтерв'ю Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців "Азову" та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Окрім того, пізніше Фаріон опублікувала допис у своїх соцмережах, в якому заявила, що "воювати за Україну – це не заслуга, а обов'язок", а також назвала російськомовних захисників "москворотими".
Як раніше повідомляла Рубрика, пізніше Фаріон розмістила у своєму Телеграм-каналі скриншот листа зі словами підтримки від студента з Криму Максима Глєбова. При цьому вона не приховала імені хлопця та місто, де він навчається.
Згодом на проросійському ресурсі "Крымский СМЕРШ" з'явилося відео, на якому Глєбов просить вибачення за лист, який написав Фаріон, та стверджує, що відмовився від своїх поглядів.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму, який підтримав її на тлі мовного скандалу.
14 листопада студенти університету "Львівська політехніка" вийшли на мітинг та вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. Молодь пояснила, що їхня вимога пов'язана з негативним висловлюванням викладачки на адресу російськомовних військових ЗСУ.
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.
15 листопада ексдепутатку Ірину Фаріон звільнили з посади професора викладача кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка".
29 травня Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень.
Напередодні Великодня в Ужгороді на площі Поштовій, перед міською радою, розмістили виставку з 12 писанок.… Читати більше
51 земельну ділянку Полохівського родовища літію в Кіровоградській області Печерський районний суд Києва арештував на… Читати більше
У Міністерстві закордонних справ росії зазначили, що продовжують "довірчі контакти" зі Сполученими Штатами Америки. Кажуть,… Читати більше
17 квітня президент Франції Емманюель Макрон прийняв у Парижі спеціального посланця президента США Стіва Віткоффа… Читати більше
17 квітня на Покровському напрямку військовослужбовці 14-ї бригади Національної гвардії "Червона Калина" дали потужну відсіч… Читати більше
Правоохоронці проводять необхідні слідчі дії для встановлення особи нападника на журналіста та виконавчого продюсера "Суспільного"… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.