fbpx
Сьогодні
Рішення 14:15 18 Лип 2024

Перший в Україні: у Києві відкрили ветеранський хаб ЛГБТ+ військових

English version here

Фото: Денис Булавін / hromadske

Громадська організація "Українські ЛГБТ військові" відкрила у столиці перший в Україні ветеранський хаб ЛГБТ+ військових.

Про це пише hromadske, передає Рубрика.

У чому причина?

Раніше результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показали, що близько 70,4% опитаних українців вважають, що ЛГБТ-люди повинні мати ті самі права, що й решта громадян України.

Яке рішення?

Громадська організація "Українські ЛГБТ військові" відкрила перший в Україні ветеранський хаб ЛГБТ+ військових.

Основна мета простору — створення безпечного простору для ЛГБТ+ ветеранів, військових та їхніх союзників.

Як це працює?

На заході були присутні гості з посольств, ветеранських спільнот, а також народна депутатка Інна Совсун. Також у межах події військові та ветерани провели вечір творчості. Зокрема, поетка та військовослужбовиця Ярина Чорногуз зачитала свої твори.

Фото: Денис Булавін / hromadske

"Це для нас дуже значна подія, до якої ми дуже добре йшли. Колись я навіть не міг уявити те, що ми матимемо свій ветеранський простір, у якому ми зможемо вітати наших гостей, друзів, союзників, а також запрошувати депутатів і всіх тих людей, від яких залежить наше життя і життя учасників нашої спільноти", — розповів очільник організації "Українські ЛГБТ+ військові" Віктор Пилипенко.

Він додав, що на відкритті хабу представили виставку відкритих ЛГБТ-військових, а також тих, хто вже загинув, хто за життя не встиг здійснити камінг-аут — на їхніх портретах обличчя були приховані.

"Їхні обличчя закриті для того, щоб захистити їх від аутингу, від можливої гомофобії, якої вони не бажали мати за життя", — пояснив Віктор.

Фото: Денис Булавін / hromadske

За його словами, у хабі надаватимуть психологічну та юридичну підтримку. Також тут працюють сексологи, щоб допомогти військовим впоратися з травмами війни чи прийняти свою сексуальну орієнтацію.

"Також ми лобіюємо закони, необхідні для безпеки та благополучного життя наших учасників. Закони про цивільні партнерства, закони про посилення відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості", — сказав Пилипенко.

Нагадаємо, у Києві відбувся "Марш рівності" після двох років перерви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: