fbpx
Сьогодні
21:29 14 Лип 2024

Понад 4,5 тисячі заяв уже подано до Міжнародного реєстру збитків, - Мудра

Фото: РБК-Україна

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра розповіла, що станом на середину липня до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією росії проти України, подано понад 4,5 тисячі заяв.

Про це вона сказала в інтерв'ю Голосу Америки, передає Рубрика.

Представниця ОП зауважила, що загалом у Реєстрі буде 44 категорії. Зараз запущено приймання заяв по одній – щодо знищеного житлового майна.

"На сьогодні подано понад чотири з половиною тисячі заявок від фізичних осіб. Але нещодавно рада Реєстру затвердила ще 12 категорій. Найближчим часом фізичні і юридичні особи, а також держава зможуть подавати заявки по цих категоріях", – сказала Мудра.

Очікується, що реєстр зможе приймати заявки по всіх категоріях до кінця року.

Водночас заступниця глави Офісу Президента зауважила неготовність країн-партнерів конфіскувати закордонні активи росії для наповнення фонду для виплати компенсацій.

"Але два роки тому не було і юридичної конструкції, як це зробити. Ми завжди, коли пропонували починати працювати над конфіскацією, чули у відповідь, мовляв, це – незаконно. […] За два роки була зроблена колосальна робота юристами, результатом якої є відсутність на сьогодні юридичних аргументів, чому цього не можна робити", – сказала Мудра.

Крім того, додала вона, фінансисти пояснили, що конфіскація російських активів не матиме шокового впливу на фінансову стабільність.

"Тому залишається третій елемент, політичний, і на це впливають різні фактори: і внутрішні, і геополітичні. Немає політичної волі (щодо конфіскації активів РФ – ред.) не тому, що це незаконно, а тому, що є побоювання створення прецеденту. Певні країни мають страхи, що аналогічні заходи можуть бути вчинені проти них", – сказала Мудра.

Розробку глобального компенсаційного механізму ініціювало Міністерство юстиції України у травні 2022 року разом із міжнародними партнерами.

Передбачається, що компенсаційний механізм включатиме Реєстр збитків, а в майбутньому – комісію з розгляду заяв та відповідний фонд.

Як повідомляла Рубрика, 17 травня на саміті Ради Європи у Рейк'явіку понад 40 країн і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією рф.

Він створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.

А міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Україна розраховує отримати від росії щонайменше 300 мільярдів доларів США у вигляді репарацій за війну.

Також повідомлялось, що у березні цього року у Києві відкрили Офіс міжнародного реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: