Рішення для зеленої енергетики: школяр з Кам’янець-Подільського створив вітряний генератор із безшумною роботою
У Кам'янець-Подільському Хмельницької області учень ліцею №1 Артем Ясинський, який навчається у 6-му класі, представив на всеукраїнському конкурсі "Енергоефективність та екологія для школярів" унікальну модель вертикального вітрогенератора.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook Кам'янець-Подільської міської ради.
У чому проблема?
Україна через російську агресію зіткнулася з проблемою дефіциту електроенергії. Країна пережила вимушені багатогодинні відключення світла минулого року, і сьогодні, а в прифронтових регіонах такі проблеми виникають протягом всього повномасштабного вторгнення.
Для того, щоб забезпечити українців світлом, вдаються до різних альтернатив.
Яке рішення?
Так, юний науковець Артем Ясинський, що навчається у Кам'янець-Подільському ліцеї, розробив інноваційну модель вертикального вітряка, яка розв'язує ключові проблеми традиційних вітрогенераторів.
Всеукраїнський конкурс "Енергоефективність та екологія для школярів" став платформою для презентації ідей, здатних змінити майбутнє.
Як це працює?
Ця інноваційна установка здатна функціонувати за швидкості вітру 1,3 м/с, безшумно вловлюючи вітер з будь-якого напрямку.
Під час презентації Артем пояснив, що його вітрогенератор вирізняється меншою пусковою силою порівняно з традиційними горизонтальними моделями, та завдяки своїй конструкції може бути встановлений на дахах і балконах будівель.
Основою для генерації електроенергії слугує колекторний електродвигун із постійним струмом. Додатково схема включає модуль заряду, вимикачі, сонячну панель і літій-полімерний акумулятор.
Ясинський наголосив на необхідності врахування добових, сезонних і місячних змін швидкості вітру під час вибору місця для встановлення вітрогенератора.
У своєму проєкті він провів дослідження інтенсивності вітру в Кам'янці-Подільському й обчислив залежність напруги від швидкості вітру, що дало змогу домогтися високої ефективності установки навіть за низьких швидкостей вітру.
Кам'янець-Подільська міськрада зазначила, що цей винахід відкриває нові можливості для використання вітроенергетики в міському середовищі.
Нагадаємо, що уряд Німеччини профінансував реновацію приміщень КНП "Солонянська багатопрофільна лікарня". Також встановлено сонячні електростанції в лікарні й місцевому ліцеї. Загальна вартість обладнання і будівельних робіт перевищує 13 млн грн.