Безкоштовні групи підтримки для рідних військових та переселенців: що це за рішення

Український ветеранський фонд оголосив новий набір у терапевтичну групу для тих, хто потребує психологічної підтримки через війну. Для кого це рішення, що воно передбачає і як потрапити у таку групу — далі у тексті "Рубрики"

У чому проблема?

Затяжна війна та пов'язані з нею переживання відбиваються на психологічному стані українців. За результатами опитування, яке в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я провела соціологічна компанія Gradus Research, 77% наших співвітчизників відчувають стрес і сильну знервованість, а ще 52% — тривожність і напругу.

64% опитаних зізналися — за останній рік вони стали почуватися більш самотніми. При цьому 40% зазначили, що вже відчувають необхідність у психологічній допомозі.

Яке рішення?

Для всіх, хто відчуває тривогу та виснаження через війну, Український ветеранський фонд організовує безкоштовні групи підтримки. У терапевтичних групах можуть брати участь люди, які чекають рідних з фронту, а також внутрішньо переміщені особи.

Мета — допомогти людям знайти сили для подолання невизначеності та забезпечити їм безпечне середовище.

Як це працює?

Пережити період невизначеності

Стрес, емоційна нестабільність, постійна тривожність стали щоденною "нормою" для українців за останні роки. Негативні емоції знесилюють, не дають якісно піклуватись про себе та близьких. Багатьом людям взагалі доводиться вчитися жити "з нуля", шукати не лише нові сенси та опори, а й нового себе — адже все те, що було в житті до великої війни, втрачене.

Де шукати підтримки, коли здається, що ти опинився сам на сам зі своїми проблемами та випробуваннями й тебе навколо ніхто не розуміє

Легше пережити період невизначеності допоможуть кваліфіковані психологи Українського ветеранського фонду. Завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США, фонд оголосив набір у терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни, відчуває тривогу і знесилення через війну.

"Раніше ми започаткували декілька груп підтримки, які є більш спеціалізованими за напрямами. Це дві групи для людей, які переживають втрату, і одна для ветеранів та їхніх близьких. Терапевтична група для людей, які зазнали страждань внаслідок війни, є універсальною і здатна охопити потреби тих, хто не підпадає під категорії, що описані вище", — говорить Олександр Чаморсов, ветеран, головний психолог Гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду.

Перебування в безпечному просторі, створеному фахівцями, та спілкування допоможуть учасникам групи проявити власні почуття, знайти сили чекати та вірити, — переконані у ветеранському фонді.

Де, коли та як доєднатися?

Зустрічі групи відбуватимуться онлайн. Група універсальна, участь безкоштовна. Група має свої правила і принципи, більша частина з них є типовими для груп підтримки.

Робота у групі — це 10 зустрічей сталою групою (10–14 осіб) раз на тиждень — у четвер, о 19:00. Тривалість зустрічі — 2-3 години.

Відбір учасників групи здійснюють психологи за результатами індивідуальних консультацій, які триватимуть одну годину і передбачають знайомство, стабілізацію психологічного стану та роботу над проблемами, про які людина не готова говорити на загал.

 У цій формі ви можете зареєструватися на консультацію.

А це точно працює?

"Я почала дивитися на все іншими очима"

Як розповів Олександр Чаморсов, група вже почала свою роботу за принципом набору через співбесіди. У групі може бути до 14 осіб, з якими проводиться декілька зустрічей. Відтак склад групи оновлюється. У такий спосіб проєкт може охопити якнайбільшу кількість людей.

На зустрічах психологи Українського ветеранського фонду та учасники групи підтримки обговорюють, як пройшов тиждень, власні відчуття та пережите. Діляться переживаннями та розділяють емоції.

"Започатковуючи цю групу, ми спиралися на власний досвід проведення терапевтичних груп. А цей досвід показав, що до груп підтримки хочуть потрапити не лише ветерани, учасники бойових дій тощо, але й цивільні. І ми не помилилися — маємо чергу на реєстрацію", — говорить Олександр Чаморсов.

Психолог додає: доки в країні війна — психологічної допомоги ніколи не буде достатньо. А по закінченню війни потреба лише збільшиться.

Ще більше корисних рішень!

У ветеранському фонді нагадують, цілодобова Гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду є безкоштовною для всіх українців, які потребують психологічної підтримки.

Якщо ви відчули потребу виговоритися або просто не знаєте, як рухатися далі, телефонуйте просто зараз.

На допомогу вам прийдуть кваліфіковані психологи Гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду. 

Лінія працює 24/7 та безоплатно: 0-800-33-20-29.

Нагадаємо, українське суспільство вже тривалий час перебуває у стані війни і це впливає на нас. Гнів та агресія — природна реакція на сильний стрес, але якщо це не стає звичкою. Тож "Рубрика" разом з фахівцем розповідає, як боротись зі своєю агресією, коли вона припиняє бути здоровою. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Ми суспільство у стані роздратування та чутливості": як війна вплинула на наш рівень агресії й що з цим робити".

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.