fbpx
Сьогодні
Фото 16:09 29 Чер 2024

Музею війни на довічне зберігання передали унікальний рукописний збірник "Пісні волі"

Фото: МКіП

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулися презентація та передача на довічне зберігання унікального рукописного збірника "Пісні волі", впорядкованого у 1949 році.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу МКІП.

Генеральний директор Музею війни Юрій Савчук зазначив, що збірник пісень 1949 р. за своїм змістом є беззаперечним свідченням спадкоємності поколінь та нашої столітньої боротьби за свободу й незалежність, адже там зібрані козацькі, гайдамацькі, стрілецькі та повстанські пісні, які лунають і нині.

Музей війни збірник

Фото: МКіП

Як зазначають у відомстві, раритет був переданий до музею секретарем Національної спілки журналістів майором Володимиром Данилюком, який нині проходить службу в Сухопутних військах ЗСУ.

Музей війни збірник

Фото: МКіП

Данилюк розповів, що збірник був вилучений чекістами із криївки УПА, але вцілів та зберігся, а на початку відновлення незалежності України книжку йому безпосередньо передав колишній заступник начальника УКДБ СРСР у Волинській області Зіновій Петрик.

Музей війни збірник

Фото: МКіП

"Як тільки я взяв до рук цей збірник, мені стало відразу зрозуміло, що він має зберігатись у найціннішому музеї нашої держави. І от після друку факсимільного видання пісенника я з радістю передаю рукописний оригінал до Національного музею історії України у Другій світовій війні", – сказав Данилюк.

На тому, що в наші дні важливий внесок в опір окупантам роблять журналісти, наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко. "Медійники як ніхто інший відчувають вагу і значення слова", – сказав він.

"Ми вдячні Музеєві війни за відкритість. Торік у цих стінах ми провели виставку і низку заходів під назвою "Розстріляна свобода слова", присвячених фіксації воєнних злочинів росії. Ця співпраця зробила наші стосунки дружніми й відкритими. І сьогодні секретар спілки Володимир Данилюк передає музею цей цінний експонат", підкреслив він.

Нагадаємо, що Національний музей історії України у Другій світовій війні, розташований у Києві, перейменують на Національний музей війни за незалежність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: