fbpx
Сьогодні
15:49 25 Чер 2024

ОЕСР: у розвинених країнах рівень народжуваності впав удвічі

Фото Unsplash

У деяких розвинених країнах світу рівень народжуваності різко впав і, ймовірно, залишиться на низькому рівні, оскільки економічні проблеми змушують людей зважувати витрати на народження дітей.

Про це йдеться у звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), повідомляє Reuters, передає Рубрика.

У звіті зазначається, що багато людей вирішують народжувати дітей пізніше або взагалі не мати дітей.

"Як молоді чоловіки, так і жінки все частіше знаходять сенс життя поза батьківством", – додається у звіті.

Загальний коефіцієнт народжуваності знизився з 3,3 дитини на жінку в 1960 році до 1,5 дитини в 2022 році.

"Хоча розвинені країни використовують різні варіанти політики для підтримки сімей, економічні витрати і довгострокова фінансова невизначеність, пов'язані з народженням дітей, продовжують істотно впливати на рішення стати батьками", – сказав Стефано Скарпетта, голова Директорату ОЕСР з питань зайнятості, праці та соціальних питань.

Особливо низький сумарний коефіцієнт народжуваності був зафіксований у Кореї – 0,7, а також в Італії та Іспанії – 1,2 дитини на одну жінку. Найвищий показник був зафіксований в Ізраїлі – 2,9, за ним йдуть Мексика і Франція – по 1,8.

Середній вік жінок, які народжують, зріс з 28,6 років у 2000 році до 30,9 років у 2022 році.

За даними ОЕСР, якщо порівнювати жінок, народжених у 1935 і 1975 роках, то відсоток бездітних жінок подвоївся в Естонії, Італії, Японії, Литві, Польщі, Португалії та Іспанії.

Тиск необхідності бути хорошими батьками, що означає присвячувати час вихованню дітей, також спонукає молодих людей відкладати або уникати створення сім'ї, зазначають у звіті.

"Якісні дані з Європи свідчать про те, що однією з важливих причин, чому деякі жінки у віці до тридцяти років вирішують відкласти народження дітей, є те, що вони не вірять, що зможуть відповідати ідеалу материнства", – додали в інституті.

Наприклад у Південній Кореї в першому кварталі цього року зафіксували на 6% менше новонароджених, аніж за аналогічний період минулого року, натомість рівень смертності зростає.

У зв'язку з цим президент Південної Кореї Юн Сок Йоль анонсував створення міністерства для підвищення народжуваності.

Як повідомлялось, починаючи з 2013 року в Україні приблизно на 7% в рік падають показники народжуваності: повномасштабне вторгнення росії призвело до ще більшої кризи.

Нагадаємо, що у кінці 2022 року прогнозували катастрофічне падіння народжуваності на 2023 рік. Є ризики, що до 2030-го населення України скоротиться щонайменше до 35 мільйонів, вважають в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: