До станції “Вернадський” завітав тюлень-крилеїд: “фиркав” на полярників

Поблизу антарктичної станції "Академік Вернадський" біля берегів острова Галіндез українські полярники зустріли тюленя-крилеїда.

Про це інформує Рубрика з посиланням на Фейсбук Національний антарктичний науковий центр.

"Фиркання" тварини після успішного полювання опублікували в науковому центрі.

На відео можна побачити представника наймасовішого виду антарктичних тюленів – крилеїда. Він біля берегів острова вполював собі здобич. Однак криль – планктонний ракоподібний – опинився не у пащі, а на вусах тварини.

Полярники зазначають, що тюлень створював звуки, схожі на фиркання, не через обурення результатом пошуку їжі.

Така поведінка – визначальна ознака тварин цього виду, як і їхня видовжена морда.

Тюлені-крилеїди зазвичай сягають ваги у 300 кілограмів за довжини від 2 до 2,5 метра.

"Цікаво, що для вилову здобичі цей вид має спеціальні зуби – у формі гребінців. Коли вони змикаються, то утворюють своєрідне сито для фільтрування води і "затримки" крилю", – додають працівники станції.

За словами полярників, крилеїдів часто можна зустріти поблизу станції в літньо-осінній період, коли вони масового плавають крижинами у навколишніх водах.

"Їхнє життя загалом дуже прив'язане до морського льоду, й часто вони мігрують разом із ним. Вміють віртуозно вистрибувати на крижини, хоч і не завжди це вдається їм з першої спроби", – додали полярники.

Популяція тюленів-крилеїдів величезна – їхню кількість оцінюють від 10 до 40 мільйонів.

Таку масовість пояснюють тим, що тварини мають величезний запас їжі і менше харчових конкурентів, особливо після масового винищення китів, яке відбулося в XX столітті.

Полярники зауважують, що крилеїди також мають природних ворогів – морських леопардів і косаток, для яких часом стають здобиччю.

Раніше працівники дослідницької станції "Академік Вернадський" розповіли "детективну історію" виокремлення Південного океану та інші цікаві факти про ці води.

Нагадаємо, українські науковці з антарктичної дослідницької станції "Академік Вернадський" пояснили, чому не всі знають про існування Південного океану, та розповіли про нього кілька цікавих фактів.

Як повідомлялось, станом на 6 лютого 21 дослідник з антарктичної станції "Академік Вернадський" захищає Україну в Силах оборони.

Також повідомлялось, що на дослідницькому криголамі "Ноосфера" розпочало роботу нове міжнародне дослідження життя на морському дні Антарктики, що розпочинає новий напрям наукової співпраці України й Польщі.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти знищили базу “Госпітальєрів” у Павлограді: вщент згоріли ліки та провізія парамедиків

російські окупанти під час атаки на Павлоград у Дніпропетровській області знищили базу медичного добровольчого батальйону… Читати більше

Friday April 25th, 2025
  • Новини

Трамп поскаржився, що Україна досі не підписала фінальні документи угоди про рідкісноземельні метали із США

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має "негайно підписати" угоду про рідкісноземельні метали із США. Також… Читати більше

Friday April 25th, 2025
  • Новини

Світовий банк надає 70 млн дол. для зміцнення енергетичної стійкості України

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Керівний директор Світового банку Анна Б'єрде підписали угоду щодо фінансової підтримки… Читати більше

Friday April 25th, 2025
  • Новини

У Києві відкрилася виставка маріупольської писанки “Іканича”

У Києві, в стінах Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», відбулася подія, що стала… Читати більше

Friday April 25th, 2025
  • Новини

Зеленський анонсував найближчими днями вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України

Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України. Про це… Читати більше

Friday April 25th, 2025
  • Новини

На вихідні у столиці втретє відбудуться наймасштабніші в Україні Дні адопції тварин

26 та 27 квітня в Міжнародному виставковому центрі втретє відбудеться наймасштабніший захід з адопції тварин… Читати більше

Friday April 25th, 2025