В Україні для вступників створили онлайн-калькулятор для розрахунку конкурсного бала: як працює це рішення
Для розрахунку конкурсного балу під час вступу для вступників розробили онлайн-калькулятор, який доступний на офіційному сайті вступної кампанії.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки, передає Рубрика.
У чому проблема?
Через повномасштабну війну система освіти в Україні вимушена функціонувати в складних умовах та постійно адаптуватись.
Щоб спростити абітурієнтам адаптацію до нових правил вступу, держава розробляє спеціальні цифрові інструменти.
Яке рішення?
Наразі для українських вступників розробили онлайн-калькулятор для розрахунку конкурсного балу під час вступу. Він доступний на офіційному сайті вступної кампанії.
Калькулятор обчислює бал за результатами НМТ/ЗНО. Також у пригоді стане порядок прийому студентів під час вступної кампанії у 2024 році. В ньому зазначені коефіцієнти, які потрібні для заповнення деяких полів.
Як це працює?
Треба заповнити поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності (додаток 7 у Порядку прийому студентів).
У МОН наголосили, що для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року.
Якщо вступ передбачає творчий конкурс, то треба додатково заповнити поле "Вступне випробування 5" з відповідним коефіцієнтом з додатку 7.
Студентам, які планують вступати на бакалаврат за напрямками аграрних наук, економіки та управління, і склали або реєструвались на єдине фахове вступне випробування, треба заповнити "Вступне випробування 6" із ваговим коефіцієнтом 1.
Якщо маєте, зазначте суму додаткових балів:
- від 0–10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів ЗВО для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);
- 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.
Є також додаткові коефіцієнти, які варто додати:
- регіональний коефіцієнт
Якщо обраний ЗВО розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській – коефіцієнт 1,07; у Дніпропетровській та Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області – 1,04.
- галузевий коефіцієнт — 1,02, якщо подаєте заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).
Після того, як усі необхідні дані внесені, потрібно натиснути "Розрахувати" та отримати результат.
"Калькулятор достатньо гнучкий і враховує різні ситуації та бонуси для вступників. Головне — правильно заповнити потрібні поля", – додали у МОН.
Нагадаємо, що 25 січня Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного та додаткового блоків НМТ-2024 і схеми нарахування балів за виконання завдань.
Обов'язковими будуть:
- українська мова,
- математика,
- історія України.
Зауважимо, що у 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови відбудеться ще за старим правописом, проте це буде востаннє.
У 2024 році вступники на участь в національному мультипредметному тесті зможуть зареєструватися через застосунок "Дія".