fbpx
Сьогодні
14:22 11 Чер 2024

У Берліні напередодні URC відбувся захід Ukraine Recovery Talks, присвячений відновленню медіа як складовій відновлення України

English version here

Мережа «Вікно Відновлення» провела Recovery Talks про відновлення медіа напередодні URC 2024 у Берліні

10 червня, напередодні Ukraine Recovery Conference 2024, у Берліні відбувся захід, присвячений відновленню українських медіа та висвітленню відновлення України. Зустріч у галереї Serpen провела команда мережі «Вікно Відновлення».

Учасники заходу наголосили на тому, що відновлення медіа має стати частиною відновлення України, і висловили жаль, що цю тему не включили до програми URC.

Ребекка Гармс, віцепрезидентка Європейського центру свободи преси та медіа, заснованого майже 10 років тому в Лейпцигу, розповіла, що з початком великої війни вона ініціювала програму підтримки українських журналістів. 

Центр надає підтримку незалежним журналістам і часом маленьким ньюзрумам, особливо на деокупованих територіях.

«Таким чином, з 2022 року ми даємо змогу журналістам в Україні продовжувати свою роботу, адже вони виконують роль очей та вух як для своєї країни, так і для Європи», — зазначила у своєму виступі пані Ребекка.

Вікно Відновлення

Ребекка Гармс висловила сподівання, що спільно з іншими організаціями, зокрема із незалежними об'єднаннями медіа України, вдасться виробити розуміння, як розвивати наявні програми підтримки медіа, щоб їх результатом був сталий економічний розвиток редакцій та журналістів в Україні.

За словами пані Ребекки, залишається викликом — зробити так, щоб голоси українських журналістів серйозно і з належною увагою сприймали на Заході, щоб їх справді почули.

«Це матиме значення для відновлення в Україні, а також для нашої участі в процесі відновлення», — наголосила Ребекка Гармс.

Танель Танг, керівник групи підтримки України в Європейській Комісії, розповів про ту підтримку, яку ЄС вже надає українським медіа та громадським організаціям, а також про підтримку нашої держави в межах Ukraine Facility. 

Танель Танг звернув увагу на те, що євроінтеграція України неможлива без свободи медіа.

«Абсолютно зрозуміло, що свобода ЗМІ — це те, на що ми будемо звертати особливу увагу», — сказав Танель Танг.

Йоанна Кравчик, заступниця директора Німецького фонду Маршалла, зазначила, що Ukraine Recovery Talks — дуже особлива для неї подія, заради якої вона пропустила інший захід напередодні URC. 

«На жаль, медіа немає в програмі URC, і ця подія заповнює ту прогалину», — зазначила пані Йоанна.

У Берліні напередодні URC відбувся захід Ukraine Recovery Talks, присвячений відновленню медіа як складовій відновлення України

Одна з цілей Німецького фонду Маршалла — адвокатувати потреби незалежних медіа. Нині постає завдання відбудувати екосистему українських медіа, зазначила пані Йоанна. За її словами,і важливо сформувати спільну позицію донорської спільноти щодо підтримки такого відновлення.

Наталія Пригорницька, представниця Альянсу українських організацій, у своєму вітальному слові зазначила, що представники української діаспори готові будувати зв'язки з українськими медіа та адвокатувати їхнє відновлення.

Анастасія Руденко, координаторка мережі «Вікно Відновлення», представила ініціативу, у якій беруть участь уже більш ніж 80 незалежних медіа, громадських організацій та аналітичних центрів. 

Завдяки підтримці уряду Великої Британії «Вікно Відновлення» надало підтримку на створення контенту близько 50-ти медіа та запустило роботу сайту — агрегатора матеріалів про відновлення recovery.win.

За словами Анастасії Руденко, Україні нині потрібен новий план Маршалла, зокрема для гуманітарної і журналістської галузі, щоб не допустити безповоротних втрат. Як відомо, протягом повномасштабної війни в Україні припинили діяльність більш ніж 230 медіа.

Учасники мережі «Вікно Відновлення» та представники операційної команди поділилися досвідом роботи з темою відновлення.

Марина Смагіна, випускова редакторка медіа рішень «Рубрика» — розповіла про рішення, які навіть під час війни полегшують складні обставини життя громадян і громад, як-от мобільні меблі для укриття чи алгоритм комунікації з міжнародними донорами. Журналісти видання розповідають історії надії та змін, і ці зміни можуть втілити в життя й інші українці.

У Берліні напередодні URC відбувся захід Ukraine Recovery Talks, присвячений відновленню медіа як складовій відновлення України

Олена Кравченко, головна редакторка онлайн-медіа «Антикорупційний вимір», розповіла, як їхні матеріали допомагають економити бюджетні кошти: розголос необґрунтованих тендерів спонукає до їх скасування. Крім того, матеріали медіа, яке працює в південних областях та на Кропивниччині, спонукають місцеву владу більш якісної комунікації з постраждалими від агресії рф мешканцями громад. І загалом надають розуміння місцевим мешканцям, що корупція — це те, з чим реально боротися.

Катерина Бохинська, комунікаційниця ГО «Алгоритм дій», розповіла про численні ініціативи громадської організації з Луцька, що вийшли далеко за межі міста і волинського регіону. Ці проєкти допомагають підприємцям та культурному сектору. Наприклад, невдовзі почне свою роботу соціальне кафе. А вже втілений у столиці проєкт «Модуль тимчасовості», готовий «мандрувати» іншими містами і країнами.

Мережа «Вікно Відновлення» провела Recovery Talks про відновлення медіа напередодні URC 2024 у Берліні

Павло Бурдяк, аналітик напряму «Незалежні медіа» Центру демократії та верховенства права, розповів про те, як громадські організації, як-от ЦЕДЕМ, можуть допомогти медіа відновитися. 

Вікно Відновлення

За його словами, ГО можуть відстежувати актуальні потреби медіа, надавати їм інституційну та іншу підтримку в межах своєї фокусної діяльності, адвокатувати інтереси медіа серед міжнародних донорів та спеціалізованих організацій, які надають підтримку процесу відновлення.

Ірина Клачек, головна редакторка медіа 360war, розповіла про використання VR-технології в боротьбі з російською дезінформацією. Їхні вже більш ніж 3 тисячі панорам наочно показують, як ворог руйнує цивільну інфраструктуру України.

Мережа «Вікно Відновлення» провела Recovery Talks про відновлення медіа напередодні URC 2024 у Берліні

Катерина Буровова, фахівчиня з машинного навчання LetsData, зосередила увагу на тому, як штучний інтелект може допомагати боротися зі шкідливими ворожими наративами, вчасно виявляючи їх і доносячи цю інформацію до відповідальних медіа. Для цього в LetsData розробили власний алгоритм взаємодії з медіа та іншими компаніями, коли ті отримують alerts про появу і поширення в інфопросторі певних месиджів щодо їхньої теми.

Роман Даніленков, керівник немедійних партнерств «Вікна Відновлення», наголосив на силі об'єднаних зусиль громадських організацій. За його словами, першим таким яскравим прикладом став український Майдан. Роман Даніленков також розповів про досвід медіа «Накипіло», співзасновником якого він виступив 2014 року.

Мережа «Вікно Відновлення» провела Recovery Talks про відновлення медіа напередодні URC 2024 у Берліні

Марина Клімчук, керівниця медійних партнерств «Вікно Відновлення», навела приклади з досвіду медіапартнерів мережі. Локальні медіа — ті, кому довіряють, ті, хто може реально допомогти і хто оперативно надає достовірну інформацію. Хто слідкує за діяльністю влади і хто доносить їй голоси мешканців. Також це ті, хто зберігають пам'ять про полеглих на полі болю жителів. 

Мережа «Вікно Відновлення» провела Recovery Talks про відновлення медіа напередодні URC 2024 у Берліні

За словами Марини Клімчук, саме за регіональними медіа стале майбутнє громад.

Ангеліна Тьохта, комунікаційна менеджерка «Вікно Відновлення», розповіла, як контент соціальних мереж підвищує обізнаність користувачів про програми відновлення та те, як цей процес відбувається просто зараз у різних регіонах. Також Ангеліна Тьохта звернула увагу на те, як контент соціальних мереж може впливати на емоційне сприйняття процесів відновлення.

Насамкінець Роман Кіфлюк, представник IMS в Україні, акцентував на важливості інституту медіа для суспільства загалом та великій ролі журналістики в адвокації відновлення та супроводу цих процесів в Україні.

Мережа «Вікно Відновлення» провела Recovery Talks про відновлення медіа напередодні URC 2024 у Берліні

Крім інтелектуальної складової, захід Ukraine Recovery Talks мав і доброчинну. Усі учасники і гості події могли доєднатися до збору на fast recovery — заміну розбитих вікон в постраждалих від обстрілів харківських будинках. 

Цю діяльність провадить громадська організація «Їжа харків'янам», партнер  «Вікна Відновлення». Усього під час події вдалося зібрати 102 євро, 170 гривень готівкою та 5440 грн і 10,37 дол. через банківські перекази. Збір ще триває, зробити свій внесок можна за посиланням.

Символом події Ukraine Recovery Talks став лист OSB — найпоширеніший матеріал для первинного відновлення постраждалих від вибухів вікон в оселях українців.

У Берліні напередодні URC відбувся захід Ukraine Recovery Talks, присвячений відновленню медіа як складовій відновлення України

«Вікно Відновлення» запрошує всіх зацікавлених у сприянні відновленню локальних медіа сконтактувати з командою мережі за адресою [email protected] 

Захід медіамережі «Вікно Відновлення» став можливим завдяки підтримці уряду Великої Британії (Foreign, Commonwealth & Development Office). Також команда висловлює вдячність берлінській Serpen'gallery та громадським організаціям Німеччини й української діаспори в Німеччині за сприяння в проведенні Ukraine Recovery Talks.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: